Tako nam lažejo o migrantih. 10 evidentnih laži Cerarja, Šefica in Györkös Žnidarjeve

Datum:

Slovenija bo sprejela do 20 prebežnikov, za policiste in varnost državljanov je dobro poskrbljeno in sprenevedanje glede ograje na meji je le nekaj laži o migrantski krizi, ki dokazujejo, kako ima “shizofrena” Cerarjeva vlada svoje državljane dobesedno za norce. Poglejte, kako nam patološko laže že vse od začetka. Ob tem naj opozorimo, da je Cerar v zadnjem času večkrat dejal, da so vse to pričakovali.

Skoraj bizarno se sliši, ko državni sekretar Boštjan Šefic trdi, da “Slovenija postopek registracije izvaja izjemno natančno in temeljito”, potem pa nam Avstrijci migrante zaradi slabega popisa vedno znova vračajo. In kdo je kriv? Šefic mirno zatrdi, da v Sloveniji delamo dobro, migranti pa se lažejo avstrijskim državnim organom. V isti sapi pa že pojasnjuje, da vrnjene še enkrat popišemo in pošljemo nazaj v Avstrijo.

Zakaj jih moramo še enkrat popisati, če smo jih že prvič natančno in temeljito?

Predstavljamo 10 nedvomnih laži o migrantski krizi, ki so jih v enem letu izrekli predstavniki vlade, da bi javnost zavajali glede resnosti migrantske problematike:

1. Cerar: Slovenija bo sprejela med 15 in 20 beguncev (april 2015)
Že julija 2015 so notranji ministri EU dosegli dogovor o tem, da bo Slovenija v obdobju dveh let sprejela 250 tujcev. Do oktobra lani je Slovenija prejela 185 prošenj za azil, razrešili niso še nobene.

2. Vesna Györkös Žnidar: Policija se logistično pripravlja na mnoge možne scenarije (september 2015)
Policija je že vseskozi na robu zmogljivosti, na pomoč jim je morala priskočiti vojska, tudi rezervisti in gasilci. Dva meseca kasneje so policisti pričeli tudi s stavko, ki traja še danes.

3. Vesna Györkös Žnidar: Za policiste je dobro poskrbljeno (september 2015)
Policisti, ki so na meji delali tudi po 48 ur ali več, so v enem dnevu dobili le dva sendviča z malo žemljico, eno jabolko, nizkocenovno energijsko ploščico in štirikrat po pol litra vode. Pa še ta je bila po navedbah policistov čez rok trajanja.

4. Cerar: Država bo pri reševanju begunske problematike upoštevala načelo humanitarnosti, saj gre za ljudi v stiski, ki jim je treba pomagati (avgust 2015)
V kasnejših mesecih se je kmalu pokazalo, da gre večinoma za ekonomske migrante in ne za sirske begunce, ki bežijo pred vojno. Begunci in migranti sicer večinoma potujejo skupaj, po istih poteh in uporabljajo enaka prevozna sredstva ter uživajo iste pravice.

5. Cerar: Slovenija je pripravljena na prihod večjega števila migrantov (avgust 2015)
Migranti so prečkali hrvaško-slovensko mejo preko nezavarovanih območij, čez gozdove in sadovnjake, prebivalci Rigonc pa so bili na koncu z živci in potrpljenjem. V Avstrijo so se migranti skozi dvorišča stanovalcev Šentilja odpravili tudi kar po železniških tirih. Preverjanje dokumentov ni bilo ustrezno – oziroma po Cerarjevo: “Vse je pod kontrolo”.

6. Šefic: Poskrbljeno bo za varnost tako znotraj centrov kot v državi (september 2015)
Pretepi znotraj nastanitvenih oziroma zbirnih centrov, zažiganje šotorov, kraje na bencinskih servisih in poskus uboja z nožem so za Šefica očitno okoliščine, ki so značilne za varno državo. Policisti sicer informacij o kaznivih dejanjih, ki so jih zagrešili migranti, javnosti praviloma niso posredovali.

7. Cerar: Slovenija se je odlično soočila z begunsko-migrantsko krizo in postavila primer dobre prakse v EU (september 2015)
Površno varnostno preverjanje na meji, zaskrbljeni občani obmejnih krajev, smeti in človeški iztrebki vsepovsod, opozorila EU in grožnja z mini-Schengnom so za premierja očitno primer dobre prakse.

8. Cerar: Ograja ne, mogoče pa so tehnične ovire na meji (oktober 2015)
Ko je Orban na slovensko-madžarski meji začel postavljati ograjo, je bila naša vlada ogorčena. Najprej so trdili, da ograje ne bo. Potem so začeli razmišljati. Slovenija pa je že novembra, torej mesec kasneje po izreku te izjave, na meji začela postavljati žičnato ograjo. Pardon, premier tej ograji še vedno pravi “tehnične ovire”.

9. Cerar: Za postavljanje tehničnih ovir so krivi Hrvati (januar 2016)
Novembra 2015 je Šefic – ob začetku postavljanja ograje na meji s Hrvaško – izjavil, da “so ukrepi, s katerimi so začeli zjutraj, v skladu z zakonom o nadzoru državne meje, ki določa, da se ukrepi lahko uporabijo, če bi lahko bili ogroženi varnost ter javni red in mir.” Kako naj bi bilo karkoli ogroženo, če so pred tem trdili, da gre za humanitarno krizo in kako odlično so na vse pripravljeni.

10. Šefic: Migranti bodo Slovenijo zgolj prečkali (avgust 2015)
Razlika v številu migrantov, ki so vstopili v Slovenijo, in tistimi, ki so jo zapustili, je skoraj 14 tisoč. Pojavlja se vprašanje, kam je torej “izginilo” toliko migrantov.

Po vzoru Švedske in Danske tudi Nemci zaostrujejo migrantsko politiko. Vračanje migrantov v Avstrijo bodo še okrepili. Avstrijci pa napovedujejo, da jih bodo še intenzivneje vračali nazaj v Slovenijo. Kljub temu slovenska vlada še vedno trdi, da se vračanje migrantov ne izvaja.

Nina Knapič

Sorodno

Zadnji prispevki

[VIDEO] Oslabljeni Biden nenamerno prebral tudi navodila za govor

Bidnov zadnji govor na nacionalni sindikalni konferenci je vnovič...

[Video] SDS vlaga referendum o zaupanju v vlado: “Happy end za državljane”

Danes je poslanska skupina SDS v Državnem zboru predlagala...

[Video] V Budimpešti največje srečanje konservativcev – udeležuje se ga tudi Janša

Madžarski Center za temeljne pravice (Alapjogokért Központ; AK), danes...