Novaković rešil sebe in Maribor, na obzorju težave z Ibraimijem

Maribor se je po spodrsljaju na zadnji tekmi odzval z zmago. V Ljudskem vrtu so premagali tretjo ekipo iz Domžal z 2 : 1. Med strelce sta se vpisala dva novinca, Milivoje Novaković in Rodrigo Defendi. Znova je zmagal tudi Rudar, ki si je skoraj že zagotovil obstanek.

Vijoličasti so svoje delo znova opravili z zmago in očitno jim je veliko lažje igrati tekmo pred Olimpijo, saj so v prejšnjem krogu igrali pozneje in samo remizirali. Pri Mariborčanih so se pojavile tudi prve težave, danes namreč med kandidati za nastop ni bilo Agima Ibraimija, ki naj bi že v petek zapustil karanteno. Več naj bi bilo znanega v prihodnjih dneh.

29. KROG

Maribor 2 : 1 Domžale (1 : 0)
3.500; Novaković 22., Defendi 59.; Mance 89.

Maribor se je pred prvo polfinalno tekmo pokala veselil pomembne zmage proti ekipi iz zgornjega dela lestvice. Domžale so morale še drugič letos vijolicam priznati premoč. Rumeni so slabo začeli tekmo, Maribor je napadal in to izkoristil v 22. minuti, ko je večino dela opravil Tavares in odlično zaposlil Novakovića, ki je iz težkega položaja zadel prvi gol v dresu Maribora. Zagotovo se mu je odvalil kamen od srca, kar je bilo čutiti tudi na tribunah. Domžale so ob koncu polčasa vendarle zaigrale bolje. Morda so se domači v drugem delu potegnili celo preveč nazaj, vendar so v 59. minuti prišli do kota, po katerem je svoj prvenec dosegel tudi branilec Defendi. Gostje niso imeli več česa za izgubiti in so močno pritisnili, si ustvarili nekaj lepih priložnosti, vendar jim več kot tolažilni zadetek Manceja ni uspelo doseči. Z zmago so se ponovno nevarno približali Olimpiji na samo točko zaostanka.

Rudar 1 : 0 Gorica (1 : 0)
1.000; Jahić 41.

Potem ko je bil na stadionu Ob Jezeru prost vstop, je prišlo knape spodbujat lepo število gledalcev za tamkajšnje razmere. In po koncu tekme so bili lahko navdušeni, saj so se Velenjčani veselili tretje zaporedne zmage, tudi ta proti Gorici je bila še kako pomembna. Trenutna prednost pred Krko znaša že velikih devet točk, so pa knapi izjemno blizu petemu mestu, ki ga drži Zavrč z dvema točkama prednosti. Ker so se proti Krki knapi sprostili v napadu, je bil tokrat proti Gorici dovolj že en sam zadetek. Vendar v zadnjem obdobju s strani Rudarja očitno padajo sami lepi zadetki. Tudi tokrat je Jahić sprožil z več kot 30-ih metrov in dosegel pravi evrogol za zmago proti Gorici.