Poljaki po enajstmetrovkah v četrtini finala

0

Po razburljivi tekmi med Švico in Poljsko, ki se je po 90 minutah končala z neodločenim izidom (1 : 1) slavijo Poljaki, ki potujejo v četrtfinale. V prvem polčasu jih je v vodstvo popeljal Jakub Blaszczykowski, ki je zadetek dosegel v 39. minuti. Za Švicarje je v 82. minuti izenačil Xherdan Shaqiri. Po končanih enajstmetrovkah je bil končni rezultat 5 : 6.

Jakub Blaszczykowski je povedel po hitrem Poljskem protinapadu, ko se je znašel sam pred vratarjem in ga je brez težav matiral. Švicarji so izenačili s spektakularnim strelom, s t.i. škarjicami Shaqirija, ki se je po podaji moštvenega kolega znašel na robu kazenskega prostora in od tam premagal vratarja.

Medtem ko so Poljaki enajstmetrovke zadeli v vseh poskusih, je bil za Švicarje usoden zgrešen strel Xhake, ki je streljal mimo vrat. Zmagovalci se bodo v naslednji tekmi pomerili z zmagovalcem tekme, ki bo potekala danes zvečer in na kateri se bodo pomerili Portugalci in Hrvati. Četrtfinale bo potekal v četrtek v Marseillu.