Snežne razmere dobile epilog v zaključku tekme

Sredi zimskih razmer sta se Krško in Rudar na uvodni tekmi 32. kroga Prve lige Telekoma Slovenije razšla z remijem. V obračunu za peto mesto sta se pomerili v zadnjem obdobju dve izjemno razpoloženi ekipi. Rudar je vodil vse do zadnjih sekund, ko je znova udaril “Mariborčan” – tokrat Damjan Vuklišević in poskrbel za remi z 1 : 1.

Travnata zelenica na stadionu Matije Gubca je v zaključku tekme izgledala pobeljena, kot da smo v obdobju, ko se je spomladanski del prvenstva šele začel.

32. KROG

Krško 1 : 1 Rudar (0 : 1)
1.300; Vuklišević 97.; Eterović 32.

Prvo priložnost na tekmi je zapravil Volarić, na koncu se je uspešno rešila gostujoča obramba. Rudar si je skozi celotno tekmo ustvaril več priložnosti in že v 32. minuti povedel z mojstrsko izvedenim prostim strelom Eterovića. Dalmatinec v napadu knapov je še nekajkrat ogrozil Zalokarja, ki je imel kar nekaj dela. Knapi so tekmo mirno peljali do konca, sledilo je osem minut sodniškega dodatka zaradi čiščenja igrišča. V eni izmed redkih nevarnih akcij so Krčani v 97. minuti prišli do kota in ravno po tem je Damjan Vuklišević z neposredne bližine z glavo zadel za veliko izenačenje. Krško in Rudar sta si razdelila točko in napredovala za eno mesto.