Slovenija dobila prvo zlato medaljo v Riu 2016!!!

Judoistka Tina Trstenjak je v kategoriji do 63 kilogramov osvojila zlato medaljo na olimpijskih igrah v Riu in s tem zagotovila prve stopničke za slovensko državo.

Trstenjakova se je v finalu pomerila s francozinjo Clarisse Agbegnenou, ki jo je premagala po iponu, pred tem pa je v polfinalu premagala brazilko Mariane Silva.

Slovenske judoistke so z olimpijad prinesle že štiri medalje. Dve je osvojila Urška Žolnir leta 2004 v Atenah in 2012 v Londonu ter eno Lucija Polavder leta 2008 v Pekingu.

Ostali športi:
Rokometaši so v drugem krogu skupine B premagali ekipo Brazilije z 31:28 (16:13). Z drugo zmago so se zelo približali uvrstitvi v četrtfinale.

Dišalo je še po enem slovenskem odličju. Slovenski kanuist Benjamin Savšek je bil na olimpijskih brzicah Deodoro na dobri poti, a so po dveh dotikih vratc sanje o kolajni splavale po vodi. Pristal je na šestem mestu, poroča STA.

Jadralec Vasilij Žbogar je odlično začel olimpijske boje v Riu. V uvodnih dveh plovih je zasedel tretje in prvo mesto ter je skupno na vrhu. Anja Klinar je na 200 metrov delfin v polfinalu zasedla 15. mesto.

• Olga

Čestitke! Športniki so najboljši promotorji Slovenije!

• totex39

Bravo Tina in Fabjan oba sta carja.

• Egon83

Ta te fokne čez ramo tak ko se jaz sprdnem za dobro jutro. Čestitke Tini in trenerju, ki je iz teh deklet naredil ekipo super babnic!

• Viktorh

Čestitam, draga soseda.

• avtohtoni neandartalec

Ni slabo, olimpijska se ne pozabi nikoli, kje je pa zaposlena, v policiji ali v vojski?

• novaknovak

in kaj je to važno? če imamo dovolj, da potrošimo okol 1200 evrov na turista iz arabije ali afrike,oz azije, zakaj ne bi imel nekaj sto evrov za pokritje prispevkov slovencev oz slovenskih državljanov, ki zastopajo naše barve? in kje si ti zaposlen? v js, ali v ju?

• Nata

Saj si samo tako………vprašal , a ne ??

• Ros

Čestitam.

• dež

Ker je na svetovni lestvici št.1 v svoji kategoriji in so zlato od nje vsi pričakovali, si čestitke zasluži še toliko bolj. Poklon vladarica.

• cornusmas

Spet ena Tina ! Čestitke !!!

• Botoks

Tina Trstenjak je Slovenka.Urška Žolnir je Slovenka.Lucija Polavder je Slovenka.Morda pa bi morali več staviti na Na janeze,igorje,jožete,francete itd,in manj ali nič na vsemogoče – iće in tudi drugje uspeh ne bi izostal.Bravo naše punce….

• Viktorh

Jasno, ići in čići pridejo v Slovenijo, kjer dobijo državljanstvo, stanovanje, solidno plačo, potem pa ne tekmujejo ampak igrajo za denar. Poglej kako se obnašajo nogometaši od jug.