Žbogar prijadral že tretjo olimpijsko medaljo v karieri

Slovenski jadralec Vasilij Žbogar je na olimpijskih igrah v Riu de Janeiru v razredu finn osvojil srebrno medaljo. To je do sedaj tretja olimpijska kolajna 40- letnega Izolana, dve je osvojil v razredu laser; drugi je bil v Pekingu 2008, tretji pa v Atenah 2004.

Olimpijski prvak je postal Britanec Giles Scott, bron je osvojil Američan Caleb Paine. Žbogar je v današnji regati za medalje branil drugo mesto, brez katerega bi lahko ostal le ob veliki smoli, saj je imel pred zadnjim dejanjem 13 točk prednosti pred Hrvatom Ivanom Kljakovićem Gašpićem, ki pa je na koncu končal kot peti. Vodilni Britanec Scott je bil za tekmece nedosegljiv že pred regato za medalje.

V regati za medalje, ki je štela dvojno, je bil najhitrejši Američan Caleb Paine, Žbogar je prišel v cilj kot šesti.

Slovenija je v Riu osvojila štiri kolajne. Zlata je bila judoistka Tina Trstenjak, srebrn kajakaš Peter Kauzer, bronasta pa še ena judoistka Ana Velenšek.

M. P., STA

• dr Janez Sveti

Taka žepna država pa toliko vrhunskih športnikov!

sLOVEnija

Dr Janez Sveti HURA

• indijanka

Nasmejiš me pa vedno. Lepo si se poigral s črkami. Pomlad?

• garfi

zase in za Slovenijo

• Capi

Najbolj se vidi po tem, koliko so državi vredne medalje…….več dobiš, če zmagaš v katerem od reality showu(kmetija, bar, itd…)