Galski petelini so svetovni prvaki v nogometu!

V izredno napetem finalu svetovnega prvenstva v nogometu v Moskvi so lovoriko osvojili galski petelini! Francoska reprezentanca je tako kot leta 1998 vnovič premagala Hrvaško in dokazala, da je v sanjski formi. S tem so Francozi osvojili drugo lovoriko svetovnega prvaka v nogometu.

Prvi avtogol v korist Francije je v 19. minuti zadel nogometaš Mario Mandžukić, ki je sicer zaslužen za to, da so Hrvati sploh prišli v finale. Razočaranje Hrvatov ni dolgo trajalo, saj je v 28. minuti gol za Hrvaško zadel Ivan Perišić in izenačil rezultat na 1:1. Že 10 minut kasneje pa je francoski nogometni zvezdnik Antoine Griezmann zadel enajstmetrovko, s katero je Francija povedla z 2:1.

V 59. minuti drugega polčasa je francoski nogometaš Paul Pogba zadel gol in francosko vodstvo povečal na 3:1. Ni dolgo trajalo, ko je Kylian Mbappe premagal mrežo hrvaškega vratarja Danijela Subašića in za Francijo zadel četrti gol. Hrvaška stran je v 69. minuti odgovorila na visoko vodstvo galskih petelinov, ko je Mandžukić zadel gol in francosko vodstvo znižal na 4:2. Tekma se je končala z zmago galskih petelinov in nepopisnim veseljem francoskih navijačev.

N. Ž.

• garfi

vsi rtv presstuti so pričakovano navijali za luzerje kroatarje
    kako se tudi oni luzerji lahko izognejo resnici je povedal njihov Bergant v tv dnevniku
    poročen s srbkinjo kjer praznujejo poraze je izdavil, DA SO BILI HRVATI DRUGI ZMAGOVALCI FINALA !!!

• Gr Enze

NISEM VEDEL , DA JE FRANCIJA V ČRNI AFRIKI !

• Anton

Koliko fašistov s zastavami…

• učko

Afrika je premagal Evropo! Sam migranti nej bojo kar tam kjer so zdej !!!!

• Tone

So že tukaj.

• BananaNjam

Ustaši lahko pospravijo kovčke!!!!

• večni srb

Glede na prikazano igro, ne razumem kaj so hrvati delali na finalu sicer zelo povprečnega svetovnega prvenstva.
    Zgleda so imeli na turnirju srečo, francozi niso nič posebnega, vendar so pokazali za par kvalitetnih razredov boljšo igro.

• Brutus

Bedak! Če se ena ekipa na svetovnem prvenstvu uvrsti v finale , je po mojem skromnem mnenju še kako kvalitetna! Razumem pa, da ti ”večni srb” tega hrvatom nigdar ne boš priznal. Hrvatje so v nogometu pač boljši od srbov. Če bi ne bili, bi se srbi borili za prvake na svetovnem prvenstvu, ampak jih niti blizu ni bilo!

• Včeč mi je Hrvaška reprezentanca. Za njo igrajo Hrvaški igralci. Francija in Evropa…črnci zmagal.

• večni srb

Meni pa niti ne, danes je normalno, da vse mogoče vrste ljudi živijo povsod in je torej edino normalno, da je taka tudi državna reprezentanca.
      Kdo so sploh hrvati, so ja vsi različni med sabo, nisem videl edino azijcev in temnopoltih, sicer tudi med njimi igrajo vse mogoče vrste ljudi.

Francozi so po izvoru itak napol arabci, v glavnem afričani.

• večni srb

Mene so tudi letos najbolj prepričali angleži, ki vsaj poskušajo igrati inovativno in tudi spektakularno, vendar jim je že v drugem polčasu zmanjkalo kondicije, balkanci pa so pokazali, da edino to imajo in so jih brez težav nadigrali. Z nekaj pomoči katastrofalnih sodnikov, ki so skoraj do konca sodili v prid hrvatom, ampak ne toliko, da bi odločilno vplivali na popolnoma nepotreben angleški poraz.
    V finalu, so sodniki sodili zelo korektno, nisem opazil nič posebnega.
    Francozi so delali s hrvati kar hočejo,sicer ne zgledajo ne vem kako dobri fudbaleri, vendar nedvomno odlično obvladajo igro in so bili tudi dovolj disciplinirani. Hrvati pojma nimajo, par bosancev tam zna nabiti žogo v mrežo, to je pa bolj kot ne tudi vse kar so pokazali in so lahko srečni, da niso izgubili še bolj klavrno. Frigidnost francozov se je najbolj pokazala pri drugem golu, ki si ga je praktično zabil golman sam, tudi do konca so bolj lovili ravnotežje kot igrali, vendar jim ob takem hrvaškem napadu na sreči tudi ni bilo treba bolj švicati. Trolam pa zato, ker sem napovedal 4:1 zmago francije, pa so mi s tistim golmanovim šalabajzerstvom pokvarili športno prerokbo.
    Motam povedati, da je bila to edina tekma, ki sem si jo ogledal skoraj v celoti, svetovna prvenstva v nogometu, kjer v finalih tekmah ni južno američanov, me enostavno ne zanimajo.

Mogoče še tole, prvi je prvi, drugi so si drugi, Slovenija je še vedno aktualni prvak v košarki.

• koza

Prebrala sem samo prvi odstavek, bravo MI HRVATI, ki imamo milljone, miljarde navijačev, gledam ravno potovanje od letališča, kaj pa jih čaka, si ne morem predstavljati, celo Kolinda je odpovedala sprejem, ker so zaradi Putina zamujali s prihodom na let. Tuđmanovo, celot Thompson je na busu, VEČERAS JE NAŠA FEŠTA, VEČERSAR SE VINO PIJE, … skratka, ole, ole, ole, neka pati, koga smeta, Hrvatska je prvak svjeta !!!

• Anton

gledal sem tekmo, kjer pa se s odločitvijo penala pač ne morem strinjati, kajti žoga je ob dotiku francoza spremenila smer in se posledično dotaknila roke hrvata, zaradi tega razloga bi morali penal razveljaviti, penal bi bil upravičen, vkolikor bibil direkten prelet žoge pri izvajanju kota

sarkazem press

• garfi

kako je pa s prvim golom proti Angležem

• Anton

budala Hrvat je dal avtogol z glavo, sicer pa itak Hrvatje niso imel za burek

• cosmosjasnovidec

Pa kdo je sploh lahko pomislil,da se hrvati lahko spopadejo z francozi?
    Francozi so pometli z njimi kot se z sluzavci spodobi tako,da so opravičeno zmagovalci in vsaka jim čast.
    Največjo korist od tega fuzbala je imela “kolinda kitarović” katera je pofafala več črnuharskih kurcev ter jih imela v riti vsaj petkrat več kot pa v srbiji in črni gori,ko še je bila tam javna kurvetina za denar.
    Največja fora je pa,da se njen mož petelinček “jakov kitarović”sploh ni sekiral glede tega,ko so jo jebali v garderobi kot pobesnelo svinjo.
    Druge razlage očitno ni kot,da si je mislil naj črnuhi prasici kar namečejo gor,ker ima on premajhnega za njo.