Assange napadel britanske oblasti: “Vi patetični sleparji, za vohljanje za menoj ste porabili 2x več, kot znaša celoten proračun za človekove pravice”

Datum:

Potem ko je britanska vlada prejšnji teden objavila prispevek, v katerem poudarja potrebo po svobodi govora, je prekipelo tudi ustanovitelju Wikileaksa Julianu Assangeu, ki je zaradi politično motiviranega naloga za aretacijo zadnjih osem let ujet v ekvadorski ambasadi v Veliki Britaniji.

Assange je preko Twitterja udaril po britanski vladi, potem ko je ta prejšnji teden objavila članek o potrebi po svobodi govora in nujnosti neodvisnega novinarstva.  Assange, ki je v zadnjem tednu v vedno boljši družbi, kar se tiče definicije svobode govora v Veliki Britaniji, je povedal, da so britanske oblasti za vohunjenje za njim porabile dvakrat toliko sredstev, kot znaša celoten britanski proračun za mednarodni program človekovih pravic.

“In točno zaradi tega me zadnjih osem let držite zaprtega brez kakršnihkoli obtožb, v nasprotju z dvema odločbama ZN, in porabili ste več kot 20 milijonov funtov, da ste vohunili za mano, vi licemerski mamojebci. Vaš celoten mednarodni program za človekove pravice znaša 10,6 milijona funtov, vi patetični sleparji.” je bil oster Assange.

Politično motivirana sodba
A to je bil šele začetek Assangeve svete jeze. “Se spomnite, kako sem razkril vaš skrivni dogovor, s katerim je Savdska Arabija prišla v svet za človekove pravice?” je po poročanju Zero Hedge zapisal, nanašajoč se na trgovanje z glasovi, v katerem je Velika Britanija Savdski Arabiji obljubila mesto v svetu za človekove pravice v zameno za podporo v svetu.

Assange ostaja zaprt v ekvadorski ambasadi v Londonu, kjer se izogiba izročitvi na Švedsko zaradi domnevnega spolnega napada. Švedska je preiskavo proti njemu v tem času že opustila. Združeni narodi so Assangeov pripor že dvakrat označili za nezakonit. Navkljub temu je sodnica Emma Arbuthnot o njegovi zadnji prošnji povedala naslednje: “Aretacija se mi zdi proporcionalen odziv, četudi g. Assange že vrsto let omejuje lastno svobodo.”

Nepristranskost sodnice je bila kaj hitro postavljena pod vprašaj, ko so na dan pricurljale informacije, da njen mož Baron James Arbuthnot vodi varnostno družbo skupaj z bivšim direktorjem MI6, ki je že v preteklosti imel Assangea v zobeh.

Licemerje Velike Britanije
Guardianovo februarsko poročilo je razkrilo, da so bile švedske oblasti že leta 2013 pripravljene umakniti obtožnico proti Assangeu, a so jih Britanci prisilili v nasprotno. Zdaj upokojeni britanski tožilec je takrat v emailu zapisal: “Ne drznite si, da bi se zdaj umaknili!!!”

“Azil, končajte lov na čarovnice. Osvobodite Assangea” (vir twitter)

Velika Britanija na veliko govori o svobodi govora in potrebi po neodvisnih medijih. A njena dejanja so vse prej kot taka. Če samo spomnimo, ravno prejšnji teden so prepovedali vstop v državo Martinu Sellnerju zato, ker bi moral imeti govor o svobodi govora in nevarnostih islama. Njegovo dekle, neodvisno novinarko Brittany Pettibone, so obravnavali še huje samo zato, ker je želela opraviti intervju s konservativnim aktivistom Tommyjem Robinsonom. Vrh vseh absurdov pa je bilo še pridržanje kanadske neodvisne novinarke Lauren Southern, ki so jo pridržali na podlagi terorističnega akta in nato izgnali iz države zaradi deljenja “rasističnih” letakov, na katerih je pisalo “Alah je gej bog.”

Vročične sanje nekdanjega vrhovnega tožilca
Dodatno je Assangeu na živec stopil nekdanji ameriški vrhovni tožilec Eric Holder, ki je po socialnem omrežju trobil lastne nebuloze o potencialnem ruskem vmešavanju v prihajajoče ameriške volitve. “Ruska grožnja pred prihajajočimi volitvami: naredite nekaj! Naredite karkoli. Vzpostavite sankcije, ki jih z veliko večino podpira disfunkcionalen kongres. Ste preprosto nesposobni, brez jajc ali imajo nekaj o vas? Bili smo napadeni!”

Assange ni mogel mirno mimo tega, glede na to, da je bil ravno Holder tisti, zaradi katerega je še vedno zaprt v ekvadorski ambasadi. “Napadeni? Od česa? Od resnice?” je zapisal Assange. “To je v celoti tvoja krivda, Eric. Zahvaljujoč tvoji neustavni poroti proti Wikileaksu si me prisilil, da ne morem početi ničesar drugega, kot delati 24/7, v slabih razmerah, vrsto let – in ko pride do mojega dela, sem dober, zelo dober,” je odvrnil Assange.

Ivan Šokić

Sorodno

Zadnji prispevki

Dr. Simoniti: Slovenija se mora zbuditi in narediti konec tej vladi

Samo javnost in nihče drug ne more pripravi teh...

Čeferin se po slovenskih cestah vozi z avtom, vrednim več kot 200 tisoč evrov

Na slovenskih cestah je te dni za volanom prestižnega...

Zakaj plačujemo energente po 100 odstotkov višji ceni od borzne?

Slovenski potrošniki že nekaj časa nemo opazujemo zanimiv paradoks:...