Francoski predsednik napovedal boj proti “podtalnemu islamizmu”

Datum:

V Franciji je končno napočil trenutek, ko so prisiljeni pogledati resnici v oči. Še vedno se izmikajo, skušajo problem zamejiti samo na “majhno” islamistično sekto, a dejstvo ostaja, da so le prišli do trenutka, ko so pripravljeni nasloviti vprašanje o islamističnem radikalizmu in terorizmu.

Francoski predsednik Emmanuel Macron se je znašel v precepu. Potem ko ga je levo-islamisitična koalicija lani popeljala do zmage na francoskih volitvah, je zdaj prisiljen ukrepati ravno proti vedno večjemu problemu radikalizacije islamistov v Franciji. Nadvse nehvaležna naloga za nekoga, ki je še leto prej zaradi enake drže obsojal voditeljico Narodne fronte Marine le Pen.

Macron se je po poročanju Jihadi Watch zavzel, da bo naredil konec “salafističnim mošejam in imamom”, kar ga je odprlo napadom s strani levičarskih in muslimanskih lobijev, da ga označijo za islamofoba. Če bo to delovalo, bo pokazal čas. Vsekakor pa je zanimivo videti, kako je zaradi vedno večjega pritiska javnosti, ki se boji džihada, prisiljen prisluhniti glasu razuma desne opozicije in ne “levičarsko-džihadistični zvezi, ki razsaja po Evropi.”

Ko celo levičarje sreča pamet
Če Macron zares želi opraviti z radikalnim islamizmom, bo moral po poročanju Jihad Watcha najprej ovreči politično korektnost in prepoznati, da “so zahodni zakoni tam zato, da ščitijo vse enako, in ne zato, da služijo interesom islamističnih šovinističnih skupin.”

Bivši francoski premier iz vrst socialistov Manuel Valls (Vir: Twitter)

Do podobnega zaključka se je dokopal tudi bivši francoski premier iz vrst socialistov Manuel Valls. Ta je v radijskem intervjuju v torek povedal: “Ne gre za prepoved religije ali samo ideje, temveč pravim zelo jasno, da moramo prepovedati širitev salafizma, ker je sovražnik.” In hitro dodal: “Seveda, niso vsi salafisti teroristi, a vsi teroristi so salafisti.”

Macron je ravno tako poudaril, da se v Franciji ne spopadajo zgolj s terorističnimi organizacijami, kakršna je bila v zadnjem času ISIS, temveč velik problem predstavljajo tudi imami, ki širijo sovraštvo in kličejo k nasilju.

Smrt policista razjezila javnost
“S čimer se borimo, je podtalni islamizem … ki na naših tleh indoktrinira in kvari vsak dan.” To je po Macronovem mnenju “zlohoten sovražnik, ki od vsakega državljana zahteva budnost in misel na državo”, če ga želimo poraziti.

Ubiti francoski policist Arnaud Beltrame (Vir: Twitter)

Čeprav so pravni strokovnjaki doslej opozarjali, da je nemogoče prepovedati religijo, saj bi bilo to v nasprotju s pravico do lastne veroizpovedi, pa bi pritisk javnosti po nedavni smrti katoliškega policista Arnauda Beltrama, ki se je predal teroristom v zameno za talce, to lahko spremenil. Javnost navsezadnje zahteva povračilne ukrepe in francoski predsednik je pod vse večjim pritiskom.

“Naša država mora začeti ekstenzivno kampanjo za izkoreninjenje salafizma,” so zapisali pri dnevniku Figaro na uredniški prvi strani v torek. “Z vsem spoštovanjem do apostolov ‘življenja v sožitju’, ta virus ni kompatibilen z našo svobodo do življenja, premikanja in mišljenja.”

Ivan Šokić

Sorodno

Zadnji prispevki

Pozivi k odstopu pravne diletantke Urške Klakočar Zupančič

"Pozivam Urško Klakočar Zupančič, da odstopi. Zakaj? Ker mi...

Ddr. Jaklič poudarja, da je opravljal le dejavnosti, ki mu jih dovoljuje zakon

Potem ko se je Mladina razpisala o obstoju popoldanskega...

[Video] Človek, ki se je zažgal med Trumpovim sojenjem, umrl

Moški, ki se je v petek zažgal pred sodiščem,...

Kitajska kopiči moč v strukturah Organizacije združenih narodov

Preteklo sredo so na zaslišanju na ameriškem kongresu varnostni...