Varnost pri delu v gozdu na prvem mestu

Datum:

Delo, ki ga opravljamo v gozdu, sodi med nevarnejša dela. Podiranje in spravilo drevja oziroma lesa je med najbolj nevarnimi poklici in v primeru nesreče so poškodbe zelo hude, pogosto tudi smrtne, opozarja Franc Stopajnik, varnostni inženir, ki se v tem času že pripravlja na prvi letošnji tečaj za varno delo z motorno žago.

Slovenija je dežela gozdov, saj gozdovi po podatkih Zavoda za gozdove Slovenije pokrivajo kar 58,4 odstotka površine države. Že dolgo pa je znano, da smo po gozdnatosti na tretjem mestu v Evropski uniji, za Švedsko in Finsko.
Gozdnatost in pestrost gozdov
Pretežni del slovenskih gozdov je v območju bukovih, jelovo-bukovih in bukovo-hrastovih gozdov (70 odstotkov), ki imajo razmeroma veliko proizvodno sposobnost, kažejo podatki Zavoda za gozdove Slovenije.
“Poklicni sekači imajo opravljeno ustrezno šolanje in številne tečaje, poleg tega pa imajo veliko prakse, saj v gozdu delajo tako rekoč vsak dan. Drugače pa je pri tistih lastnikih gozdov ali njihovih družinski članih, ki nimajo ustrezne prakse in usposobljenosti in občasno delajo gozdu,” je povedal Franc Stopajnik, ki bo konec marca izvajalec dvodnevnega tečaja za varno delo z verižno motorno žago.
Celoten članek lahko preberete TUKAJ

Sorodno

Zadnji prispevki

Globalni indeks dezinformacij temelji na ideoloških, ne znanstvenih predpostavkah

Globalni indeks dezinformacij sledi ideološkim in političnim idejam, ne...

Poljaki na ulicah: Poljski poslanci EU parlamenta pozivajo k sprejetju protiustavnega zakona

Poljski poslanci Evropskega parlamenta pozivajo Donalda Tuska, naj uzakoni...

Otvoritev nove učne poti na Radenskem polju pri Grosupljem

Danes se je pri Centru ohranjanja narave Žabja hiša...

“Depolitizirana” RTV deluje kot ojačevalec protizahodnih narativ

Eden izmed sadov "depolitizacije" RTV je tudi uredniška politika,...