Anže Logar je za državo preveč izobražen za diplomatski naziv: “Gotovo imajo razlog, da se ukvarjajo z menoj.”

Datum:

Inšpektorica Inšpektorata za javni sektor Duša Pokeržnik je ugotovila, da poslanec SDS Anže Logar ne izpolnjuje pogojev glede predpisane izobrazbe za diplomatsko delovno mesto prvega ranga v Sektorju za gospodarsko promocijo na ministrstvu za zunanje zadeve. Zato so mu odvzeli diplomatski naziv pooblaščeni minister, ki ga je Logar pridobil leta 2013.

Sicer je Logar, ki ima univerzitetno izobrazbo druge stopnje, diplomatski izpit prvega kariernega razreda in delovne izkušnje kot jih določa zakon, na zahtevo MZZ opravil še diplomatski izpit in višji diplomatski izpit. Z znanstvenim magisterijem si je Logar pridobil izobrazbo tretje stopnje, za delovno mesto diplomata prvega ranga pa je potrebna druga stopnja.

Anže Logar: “Morda bi za komentar uporabil kar izjavo ministra Koprivnikarja po domnevni policijski zasedi konec lanskega leta, ko je namignil, da mu je bila policijska kontrola nastavljena: ‘pa vendar imam čuden občutek, ker nisem storil nič narobe, s čimer bi pritegnil pozornost…’ V argumentaciji ministra Koprivnikarja, da višja stopnja izobrazbe od zahtevane ni dovolj, če nimaš ustrezne nižje stopnje, pač ni del zdravorazumskosti. Če se posamezniki te vlade ukvarjajo s tako banalnimi obrazložitvami za ukrepe zoper opozicijske poslance, medtem ko na odgovorna mesta v vladi in finančnem sistemu imenujejo posameznike, ki so “zasloveli” v času nastajanja bančne luknje, je na mestu vprašanje, kje ima ta vlada svoj kompas.

Ne izpolnjuje pogojev glede nižje izobrazbe
Kljub dokazilom o izobrazbi, ki presega zahtevano, oziroma prav zato, pa so v končnem dokumentu ministrstva za javno upravo, pod katerega je podpisan minister Boris Koprivnikar zapisali, da Anže Logar sicer res ima višjo izobrazbo, ki se po zakonu ne zahteva, ne izpolnjuje pa zakonskega pogoja glede (nižje) stopnje izobrazbe.

Iz tega torej lahko lahko sklepamo, da višja stopnja izobrazbe ne vključuje nižje. Pa tudi to, da magisterij ni pokazatelj višje kakovosti znanja in usposobljenosti.

Sicer pa Anže Logar v času inšpekcijskega nadzora, leta 2014, ni bil zaposlen na MZZ, ampak je opravljal funkcijo poslanca. Ima pa pravico, da se po preteku poslanske funkcije vrne na ministrstvo. Logar danes vodi parlamentarno komisijo o ugotavljanju zlorab v slovenskem bančnem sistemu.

Kaj si o zadevi misli Anže Logar?

Novinarska konferenca, na kateri so poslanec NSi Jernej Vrtovec, poslanec SDS Anze Logar in nepovezani poslanec Bojan Dobovsek govorili o vlozitvi zahteve za sklic izredne seje DZ glede kadrovanja vlade v Slovenskem drzavnem holdingu in Druzbi za upravljanje terjatev bank.
Foto: STA

“Mislim, da ne gre toliko za sam naziv, kot za to, da se demonstrira moč sistema. Ki ti torej lahko, ko se mu zahoče, odvzame naziv. Pa čeprav ti ga je predhodno celo sam dodelil na podlagi izpolnjevanja pogojev. Samo še neko bizarno obrazložitev je treba spesniti, pa je v Sloveniji stvar rešena. Kar me žalosti, ni to, da sem osebno vpleten, ampak predvsem to, da se podobno bizarni primeri dogajajo še na drugih področjih – v sodstvu, na primer. Kajti ravno to umanjkanje zdravega razuma je tisto, kar nas najbolj loči od razvite evropske demokracije in zavira naš napredek,” je bil jasen Logar, ki je prepričan, da so v ozadju določeni interesi: “”Zagotovo so. Drugače se res ne bi ukvarjali z menoj.”

Aleksandra Jug

Sorodno

Zadnji prispevki

Sanjska pogodba na Darsu za prijatelje Roberta Ilca iz NSi

Episcenter, agencija za merjenje javnega mnenja, ki deluje pod...

Fajonova škodljivo vsiljuje resolucijo o Palestini

Slovenija bo glasovala za polnopravno članstvo Palestine v Varnostnem...

Hladen tuš za Putina iz Kitajske: “Ruski poraz v Ukrajini je neizogiben”

Vojna med Rusijo in Ukrajino je uničujoča za obe...