UKC Ljubljana opozarja: Ne verjemite takšnim novicam!

Datum:

UKC Ljubljana preko družbenega omrežja Facebook opozarja, da se je pojavila lažna novica o učinkih cepljenja proti novemu koronavirusu COVID-19. Poudarjajo, da ne verjamete takšnim lažnim objavam in ob tem navajajo dejstva.

Na družbenih omrežjih in v določenih omejenih krogih oseb se nadaljuje širjenje lažnih in zavajajočih informacij glede cepljenja. Zato podajamo nekaj osnovnih pojasnil. Do današnjega dne se je cepilo v UKC Ljubljana 4678 oseb, med njimi 2196 dvakrat- med cepljenimi je 1065 zdravnikov, kar pomeni, da se je cepila velika večina zdravnikov, ki še niso preboleli covida-19,” poudarjajo uvodoma.

V nadaljevanju poudarjajo, da smo trenutno med predvidljivimi neželenimi učinki zabeležili predvsem glavobole, bolečine v mišicah, povišano telesno temperaturo, ki glede na izkušnje izzvenijo v 24-48 urah brez posledic. “Danes je bilo prvič po 9. novembru v osrednji bolnišnici hospitaliziranih manj kot 300 covidnih bolnikov (292, od tega 53 v enotah intenzivne terapije),” so zapisali pri UKC Ljubljana.

Objavili so tudi več primerov lažnih sporočil, med drugim tudi naslednjega:

Foto: Družabna omrežja

Spomnimo. Teorije zarote so se sicer pojavile že prvi dan cepljenja in sicer v povezavi s cepljenjem vodje svetovalne skupine za covid-19 prof. dr. Bojane Beović. Spraševati so se namreč pričeli ali se je Beovićeva res cepila ali ne, pri tem pa so se oprli na dve fotografiji, ki je nastala tekom cepljenja in kasneje zvečer, ko se je javljala za televizijo. Beovićeva je nato pojasnila, da je imela zjutraj sveže navite, natupirane, lase, nato pa so se ti nekoliko spustili in temu primerno podaljšali. Ženska frizura se je podrla je bila jasna in ob tem dodala, da je tudi oblečen plašč prispeval k temu, da so se lasje nekoliko stegnili in podaljšali. “Vidite pa iz tega prizora zdaj tukaj na mrazu, da so lasje točno taki kot tisti trenutek, ko sem bila cepljena”. 

Niso pa bili le lasje tisti, ki so sprožili širjenje lažne novice. K zgodbi okrog neverodostojnosti cepljenja je namreč pripomogla tudi roka zdravstvenega delavca, ki je cepljenje izvajal. Ta namreč ni nosil rokavic, pri nekaterih se je porajal dvom zaradi domnevno pokrite injekcijske igle. Beovićeva je zavrnila tudi ta očitek in pojasnila, da ni toliko pomembno ali zdravstveni delavec nosi rokavico, ampak da si je pred tem razkuži roke.

Foto: Družabna omrežja

Za Upokojence/Sara Kovač

Sorodno

Zadnji prispevki

Pirnat je imel odprt davčno ugodnejši s.p.

Pravnik Rajko Pirnat se je nedavno obregnil ob ustavnega...

Bo Golob kot Bratuškova pogorel na zaslišanju, če se samopredlaga za evropskega komisarja?

Tragikomedija z imenovanjem slovenskega spitzenkandidata za evropskega komisarja se...

Protimigracijska AfD postaja prva izbira mladih do 30 let

Nemška mladina je vse bolj desnonazorska. Prva politična izbira...