Nove težave za Dragića: Zaradi bolečega zapestja brez tekme, vskočil Udrih

Težav slovenskega košarkarskega zvezdnika Gorana Dragića kar zlepa ni konec. Potem ko je bil na tekmi s Portlandom izključen zaradi dveh tehničnih napak, pri domačem porazu Miamija z Detroit Pistons (92 : 93) ni zaigral zaradi bolečega levega zapestja. S tem pa se je odprla priložnost za Bena Udriha, ki je zaigral v prvi peterki ter prispeval 14 točk.

Dragić ima številne težave s poškodbami oziroma bolečinami. Bolečinam v levi nogi v predelu meč ter razbolelemu palcu na desni roki so se pridružile še težave z levim zapestjem, tako da so se v trenerskem štabu 45 minut pred tekmo z Detroitom odločili, da Ljubljančana prvič v tej sezoni ne bodo poslali na parket. Dragića zdaj čaka nekaj prazničnega počitka, vnovič pa bodo resnost njegovega zdravstvenega stanja preverili tik pred božično tekmo z New Orleansom.

Udrih igral 34 minut
Namesto poškodovanega Dragića je v majici Miamija prvič v začetni postavi zaigral Udrih, ki je pod obročema preživel 34 minut, 14 točkam pa je dodal še 6 podaj in 3 skoke. Najboljši v domači vrsti je bil sicer Chris Bosh z 20 točkami, Dwyane Wade je prispeval eno manj, Hassan Whiteside pa je 16 točkam dodal prav toliko skokov. Največ točk, in sicer 18, je pri Detroitu dosegel Reggie Jackson.

Miami je na tekmi vodil že za 18 točk, a ga je Detroit ujel, odločilni koš za zmago pa je v razburljivi končnici 55,5 sekunde pred koncem dosegel Kentavious Caldwell-Pope, nato pa sta tako Wade kot Bosh zgrešila odprta meta na koš. Tekmo si je ogledal tudi nogometni zvezdnik Reala Madrida Cristiano Ronaldo.

Miami je s 16 zmagami in 11 porazi v razvrstitvi zahodne konference lige NBA izenačen s četrtouvrščeno ekipo Indiana Pacers. Pred Heatsi in Pacersi so Toronto in Atlanta, ki imata oba razmerje med zmagami in porazi 18 : 12, ter vodilni Cleveland (18 : 7).