Konec izbruha ebole v Gvineji

Datum:

Svetovna zdravstvena organizacija je razglasila, da v Gvineji ni več ebole. Zadnji in doslej najhujši izbruh smrtonosne hemoragične mrzlice, ki je terjal več kot 11.300 življenj, se je pred dvema letoma začel prav v tej revni državi na zahodu Afrike.

WHO je konec bolezni v Gvineji danes razglasil, ker v tej državi 42 dni niso zabeležili nobenega novega primera okužbe s smrtonosnim virusom.

Kot je ob tem poudaril direktor WHO za Afriko Matshidiso Moeti, je s tem konec okužb v vseh treh zahodnoafriških državah, v katerih je razsajala ebola. Poleg Gvineje sta to še Liberija in Sierra Leone, navaja nemška tiskovna agencija dpa.

Pomembno je hitro odkritje novih primerov okužbe
V Gvineji se začenja 90-dnevno obdobje okrepljenega nadzora, katerega cilj je zagotoviti hitro odkritje morebitnih novih primerov okužbe in s tem preprečitev širjenja bolezni. Tudi v letu 2016 bo WHO podrobno spremljala razmere tako v Gvineji, kot v Liberiji in Sierri Leone.

Po ugotovitvah Svetovne zdravstvene organizacije se je najhujši izbruh ebole od odkritja tega virusa leta 1976 začel v vasi Gueckedou v Gvineji konec decembra 2013. Od tam naj bi se prek potnikov razširil v sosednji Liberijo in Sierro Leone, nato pa predvsem prek letalskega prometa še v sedem držav, ki pa so bile prizadete občutno manj.

V Gvineji, Sierri Leone in Liberiji so zabeležili 99 odstotkov vseh primerov okužbe z ebole, ki je terjala skupaj 11.300 mrtvih. Okužilo se je 29.000 ljudi.

N. K, STA

Sorodno

Zadnji prispevki

Shema, ki pojasni, kakšno bogastvo so si nagrabili “necenzurirani”

"Necenzurirano" novinarstvo ni poceni. Iz sheme, ki jo objavljamo...

Ali vlada uvaja digitalizacijo ali dodatno birokracijo v zdravstvu?

Vlada Roberta Goloba namesto digitalizacije uvaja v zdravstvo birokracijo....