Olimpijec Bojan Tokič nanizal zgodovinski uspeh v Riu

Bojan Tokič je z uvrstitvijo med 16 najboljših namiznoteniških igralcev na olimpijskih igrah v Riu vpisal zgodovinski uspeh za slovenski namizni tenis. Preboj v četrtfinale mu je preprečil evropski prvak Dimitrij Ovčarov.

Nemec je bil boljši s 4:1, potem ko je v Tokič dobil prvi maratonski niz s 33:31, v drugem pa je imel zaključno žogo za vodstvo 2:0. V 3. krogu je ugnal 18. igralca sveta, Portugalca Tiaga Apolonia.

Ostale uvrstitve
Robert Žbogar je osvojil 22. mesto na 200 metrov delfin; v predtekmovanju je postavil nov državni rekord, lasten rekord je popravil za 24 stotink sekunde.

Kanuista na divjih vodah Luka Božič in Sašo Taljat sta se med dvojci uvrstila v polfinale, uspeh pa je potrdila tudi kajakašica Urša Kragelj.

Strelec Boštjan Maček je v trapu končal na 22. mestu, judoist Rok Drakšič pa je v konkurenci do 73 kg izpadel že v uvodnem dvoboju.