Sodišče v Ohiu zavrnilo zakon, ki bi preprečeval splav otrok z Downovim sindrom

Datum:

Zvezno pritožbeno sodišče je potrdilo sodbo nižjega sodišča o odložitvi zakona iz Ohia, ki bi zdravnikom prepovedal izvajanje splava, če je pri otroku diagnosticiran Downov sindrom.

Prizivno sodišče šestega okrožja v Cincinnatiju je z dvema glasovoma za in enim proti razsodilo, da je zakon, ki ga je leta 2017 sprejel nekdanji guverner Ohia John Kasich, v nasprotju z odločitvijo ameriškega vrhovnega sodišča.

Iz pisarne generalnega pravobranilstva v Ohiu so sporočili, da bodo zaprosili, da sodbo poda še prizivno sodišče šestega okrožja v polni sestavi. Sodba je namreč razočaranje za nasprotnike splava, ki so Kasichov zakon videli kot zaščito proti diskriminaciji otrok s posebnimi potrebami.

Omenjeni zakon namreč po pisanju Breitbarta ni dopuščal splava v primerih, ko je bilo ugotovljeno, da bi otrok lahko imel Downov sindrom. Kršiteljem je grozilo do 18 mesecev zaporne kazni, pa tudi odvzem zdravniške licence in pravno-formalna odgovornost za nastalo škodo.

Foto: Pinterest

Po podatkih nacionalnega združenja za Downov sindrom se v ZDA na leto rodi okoli šest tisoč otrok z omenjenim obolenjem, ki je posledica kromosomske nepravilnosti. Podporniki splava so želeli prikazati, da je omenjeni zakon samo izgovor, ki bi ga država potrebovala, da bi ženskam onemogočila splav. Eden od tožnikov v primeru je namreč tudi organizacija Planned Parenthood.

Eva Poljanc

Sorodno

Zadnji prispevki

Pirnat je imel odprt davčno ugodnejši s.p.

Pravnik Rajko Pirnat se je nedavno obregnil ob ustavnega...

Bo Golob kot Bratuškova pogorel na zaslišanju, če se samopredlaga za evropskega komisarja?

Tragikomedija z imenovanjem slovenskega spitzenkandidata za evropskega komisarja se...

Protimigracijska AfD postaja prva izbira mladih do 30 let

Nemška mladina je vse bolj desnonazorska. Prva politična izbira...