Levičarji na pomirjevalih: Globalna neenakost je v prostem padu

Datum:

Glavna ugotovitev je, da se je globalna plačna neenakost zmanjšala, predvsem v tem tisočletju, ko je Ginijev koeficient padel za 10 odstotnih točk in so se plače najrevnejših na svetu podvojile.

To sta v najnovejši raziskavi zapisala profesorja Olle Hammar in Daniel Waldenström z Institute of Labor Economics. Gre za še eno v vrsti raziskav, ki je ovrgla tezo levičarskega šarlatana Thomasa Pikettyja, češ da se globalna neenakost povečuje.

Zaslužki najbolj revnega prebivalstva se povečujejo
Razlog za zmanjšanje globalne neenakosti, karkoli že to pomeni, je preprost: zaslužki najbolj revnega prebivalstva se povečujejo, povečuje se skupno globalno bogastvo, zato so razlike v življenjskem standardu med posamezniki vse manjše.

Največ sta k temu pripomogli dve najbolj naseljeni državi (Kitajska in Indija), ki sta se v obdobju, ki sta ga zajela Hammar in Waldenström (19702015), liberalizirali in se transformirali iz socialističnih držav v nekaj, kar je podobno kapitalizmu. Od tod tudi velika gospodarska rast in večja blaginja prebivalstva.

Torej so vsakodnevne floskule levičarjev, da zaradi kapitalizma (neoliberalizma) bogati postajajo vse bogatejši, revni pa vse revnejši, običajne laži. In bodo še naprej pripovedovali zgodbe o konfliktu med delom in kapitalom, ki so v očitnem neskladju z dejstvom. Ampak saj veste, kako je z Marxovimi in Kardeljevimi pravljicami. Če to ne bi bile pravljice, levičarji ne bi imeli v kaj verjeti.

Prišlo je do povečanja neenakosti
Res je sicer, da je medtem prišlo do povečanja neenakosti znotraj posameznih nacionalnih držav, kar je po svoje logično in so napovedovali vsi resni ekonomisti, kar pa bi moralo biti za socialiste nepomembna stvar, saj se zavzemajo za odprte meje in ne verjamejo v nacionalno.

Poleg tega neenakost kot taka ne obstaja, ampak je nekaj povsem naravnega, ker smo si ljudje med seboj različni. Imamo različne potrebe, drugačno barvo kože, nimamo enakih okusov, smo različno sposobni. Skratka, vsi smo med seboj drugačni, kar ze levičarje predstavlja resno težavo, ker sami poudarjajo, da drugačnost družbo bogati.

Če je kaj težava, je to revščina, pa še ta je relativna. In še v tem primeru ni treba iskati vzrokov zanjo, ampak vzroke, zakaj so nekatere države bogate in kako so to postale.

Levičarji ne bodo nikoli priznali trenda
Levičarji seveda ne bodo nikoli priznali trenda zmanjševanja globalne neenakosti. S tem se ruši njihova agenda, njihov način delovanja, saj se preživljajo (kradejo denar neto davkoplačevalcem) prav z neenakostjo. Manjša je neenakost, manj dela imajo kot nevladne organizacije. Če bi Slovenija, denimo, postala bogata država, bi levičarski aktivisti izgubili delo. Kar hkrati dokazuje, da jim je prav malo mar za rast blaginje najrevnejših. Njim je pomembno le, da revni ostanejo revni, da so bogati še bogatejši in, kar je najpomembnejše, da njihov sosed ni bogatejši od njih.

Kavarna Hayek

Sorodno

Zadnji prispevki

Grims danes na Igu predstavlja knjigo Zmaga dobrega

Branko Grims bo danes, v sredo, 8. maja 2024,...

Pučnikov evropski večer

Vabljeni na Pučnikov Evropski večer v Frančiškanskem samostanu v  Kamniku,...

Še živeči ustanovitelji Demosa so na Omanovi domačiji sestavili poslanico novim rodovom

Na domačiji osamosvojitelja Ivana Omana so v torek zbrali...

RTVS je izgubil vso svojo kredibilnost: Aktivistom več medijskega prostora kot stroki

Kako neuravnoteženo in pristransko je poročanje "depolitizirane" RTV Slovenije...