Slovenci zmagali in so le še korak do svetovnega prvenstva

Izjemno pomembna zmaga Slovenije, ki naši futsal reprezentanci prinaša uvrstitev v tretji krog kvalifikacij za svetovno prvenstvo. Po dveh remijih so Češko tokrat premagali s 3 : 2 in v skupini končali na drugem mestu.

Slovenska futsal reprezentanca je zmagala zadnjo tekmo v skupini, predvsem po zaslugi Igorja Osredkarja, ki je dosegel dva zadetka. Slovenija je zbrala pet točk in se kot druga reprezentanca v skupini 5 uvrstila v tretji krog kvalifikacij za svetovno prvenstvo, ki bo v Kolumbiji.

Boljši tekmec in zaslužena zmaga
Slovenija je prikazala dobro predstavo in bila boljša od Češke v vseh pogledih. Po 14 minutah so vodili že z dvema zadetkoma prednosti. Osredkar in Mordej sta zadela za lepo prednost Slovenije, vendar so nezbranost varovancev Andreja Dobovičnika Čehi hitro izkoristili. V štirih minutah so z dvema zadetkoma prišli do izenačenja, nazaustavljiv je bil Mareš. V 25. minuti je zadnji zadetek na tekmi dosegel Osredkar in postal junak srečanja.