Košarkarji Olimpije drugi del začeli s porazom

Košarkarji Union Olimpije so v prvi tekmi drugega dela Evropskega pokala igrali v Tel Avivu in izgubili z 82 : 73. Ljubljančani, ki so se komaj uvrstili v drugi del pokala, v družbi izraelskega in dveh ruskih predstavnikov nimajo veliko možnosti za napredovanje.

Olimpija je po pričakovanjih doživela poraz na prvi tekmi drugega dela Evropskega pokala. V Izraelu jo je Maccabi premagala z rezultatom 82 : 73. Na drugi tekmi skupine je v ruskem dvoboju Unics premagal Nižni Novgorod s 84 : 74.

Dobra prva četrtina, nato so igrali le še Izraelci
Ljubljančani so proti Maccabiju začeli s trojko in prišli v prvo vodstvo na tekmi, nato so pobudo prevzeli Izraleci, a so zeleno-beli vseeno dobili prvo četrtino s štirimi točkami prednosti. Nato so domači prevzeli pobudo in do konca polčasa prešli v vodstvo. V tretji in četrti četrtini je prednost domačih zgolj še naraščala, tako da Ljubljančani niso imeli več pravih možnosti za preobrat.

Naslednja tekma Olimpije v Evropskem pokalu bo v sredo, ko bodo Ljubljančani v Stožicah gostili ruski Unics.