Objavljamo dolg seznam novinarjev F571 “v službi” slovenske politične levice

Ugrabitelji države (Foto: Twitter)

Oglejte si seznam novinarjev slovenske politične levice. Spodaj objavljamo seznam tistih, ki se s svojimi mediji štejejo  (ali so se za časa svojega delovanja šteli) med pro-socialiste. Biti obveščen je pravica, ki vam jo, za razliko od marsikaterega drugega medija, mi ne kratimo. Zato objavljamo seznam slovenskih novinarjev, ki se štejejo med pro-socialistične in delajo za medije, kjer socialistični režim izvaja visoko raven nadzora (vir: Libertarec). Gre za novinarje, ki so bili v času peticije, leta 2007, del združbe F571. 

Radio Slovenija: Igor Mekina, Sandi Frelih, Blaž Zgaga, Nika Repovž, Uroš Kokošar, Snežana Ilijaš, Simona Rakuša, Rok Praprotnik, Slavko Fras, Rok Pintar, Živa Trček, Aleš Smrekar, Izidor Grošelj, Janina Jenko, Vanja Pirc, Jelka Šutej Adamič, Domen Caharijas, Borut Mehle, Denis Sarkić, Niko Robavs, Boštjan Lajovic, Nevenka Dobljekar, Sara Jovič, Aleš Kocjan, Robert Botteri, Milan Vogel, Franci Pavlin, Barbara Cujnik, Marko Jakopec, Vito Divac, Jasna Karlen Kuhar, Damjan Zorc, Štefan Kutoš, Rajko Dolinšek, Aida Kurtovič, Špela Bratina. Tatjana Popovič, Gašper Klarič, Marcel Štefančič, Bojan Leskovec, Vesna Vukovič, Luka Robida, Urška Boršič, Uršula Majcen, Dare Milič, Luka Petrič, Boris Ličof, Dušan Milič, Sašo Dravinec, Uroš Volk, Jože Bonča, Jernejka Drolec, Marko Juvan, Boštjan Vrhovšek, Tomaž Celestina, Štefan Grah, Boris Lenarčič, Mojca Širok, Rozmari Petek, Marjan Rogelj, Jelena Gačeša, Jela Krečič, Zlatka Strgar, Lucija Fatur, Nataša Lang, Boštjan Janežič, Glorija Marinovič, Katja Lenart, Silva Eory, Miha Švalj, Boštjan Bogataj, Mateja Gruden, Tanja Lesničar Pučko

Radio Slo./Val 202: Rok Valenčič, Tomaž Gerden, Boris Žgajnar, Andrej Karoli, Matej Praprotnik, Tadeja Milek, Nina Zagoričnik, Tina Šrot, Rok Kužel, Nataša Zanuttini, Danila H. Kuplen, Janez Čuček, Mojca Š. Pašek, Jana Vidic, Blaž Ermenc, Luka Jakopin, Dare Rupar, Gojko Bervar

TV Slovenija: Sandra Brecl Brankovič, Ksenija Horvat, Robert Škrjanc, Biljana Vučenovič, Simon Tecco, Goran Tenze, Mija Repovž, Bojan Veselinovič, Marjan Šarec, Alenka Terlep, Maja Žiberna, Dušan Berne, Sebastjan Kopušar, Franco Juri, Anka Dugorepec, Zoran Odič, Tomaž Zaniuk, Mitja Meršol, Igor Vidmar, Živa Brecelj, Rajka Pupovac, Sašo Braz, Polona Fijavž, Cirila Sever, Nataša Gider, Boris Kralj, Marjeta Šoštarič, Jana Zupančič, Jasna Tepina, Darja Lojen, Danilo Utenkar, Miro Štebe, Cveta Potočnik, Natalija Muršič, Lea Širok, Vili Vuk, Jelena Blagojevič

RTV Slovenija: Gabrijela Milošič, Saša Krajnc, Ana Hajšek Bučar, Matej Korošec, Tatjana Kren Hlebič, Dragica Vujanovič, Irena Bedrač. Zoran Medved, Simona Kopinšek, Irma Ferlinc Guzelj, Simon Šparavec, Nina Cverlin, Ema Staubar, Andrej Geržina, Saško Jazbec, Drago Soršak, Ivo Kores, Aljaz Pengov Bitenc, Tanja Starič

POP TV: Staša Lozar, Maja Roš, Polona Križnar, Gašper Lubej, Tadeja Lampret, Janez Usenik, Jernej Verbič, Tomaž Bračko, Jure Brankovič, Erika Pečovnik, Miha Drozg, Vanda Levstik, Polona Movrin, Alenka Arko, Maja Sodja, David Jug, Jani Muhič, Sabina Francek, Bojan Gluhak, Ervin Hladnik Milharčič, Bojan Peček

Dnevnik: Matjaž Kranjec, Peter Kolšek, Jože Jerman, Martin Tomažin, Zoran Senković, Aleš Gaube, Bojan Glavič, Vasja Jager, Bojan Velikonja, Tanja Keršmanc, Uroš Škerl, Primož Cirman, Miča Vipotnik, Sven Berdon, Matej Povše, Grega Repovž, Aleksander Lucu, Zdenko Matoz, Jasna Arko, Miran Korošec, Ciril Brajer, Janez Mally, Nina Jerman, Franc Kramer, Barbra Jermann, Lidija Pak, Milena Ule, Tomaž Bukovec, Sebastjan Morozov, Mirko Štular, Aljana Jocif, Sašo Mlač, Mitja Blažič, Romana Erjavec, Marjan Remic, Majda Vukelič, Marjana Vončina, Boris Lenič

Delo: Saša Vidmajer, Damijan Slabe, Veso Stojanov, Matija Grah, Boštjan Tadel, Rajka Pervanje, Matjaž Frangež, Brane Jerman, Matjaž Trošt, Janko Lorenci, Jelka Zupanič, Jože Poglajen, Tina Čuček, Špela Kožar, Breda Štivan Bonča, Matjaž Albreht, Jani Sever, Helena Lovinčič, Milka Lužnik Pohar, Boris Jež, Boštjan Videmšek, Sergeja Hadner Hvala, Brane Piano, Primož Škerl, Alma M. Sedlar, Vida Curk, Ciril Gale, Samo Dekleva, Tanja Volf, Mateja Železnikar, Blaž Samec, Mateja Babič, Jure Aleksič, Matjaž Štirn, Nataša Brulc Šiftar, Luna J. Šribar, Nada Ravter, Miloš Ivančič, Dare Hriberšek, Zoran Medved, Nevenka Čurin, Tanja Kremžar, Katarina Fidermuc, Natalija Gorščak
Delo (The Labour): Darja Tibaot Ciringer

Večer: Helena Milinkovič, Borut Mekina, Ivan Vidic, Branko Maksimovič, dr. Damijana Žist, Jaka Adamič, Luka Cjuha, Nina Razboršek, Jože Skok, Anemari Kekec, Rado Božičnik, Marjan Lah, Miran Lesjak, Domen Grogl, Boštjan Pihler, Simona Špindler, Matjaž Zajec, Mirko Munda, Janja Koren

STA: Matjaž Horvat, Mihael Korsika, Mihael Šušteršič, Urška Kristan, Katja Svenšek, Barbara Dovč, Jure Bernard, Jure Kos, Marko Vukovič, Sebastjan Maček, Maja Oprešnik, Gorazd Jukovič, Ela Petrovčič, Jaka Dobajk, Alenka Vesenjak, Nataša Kuhar, Tjaša Škamperle, Primož Kavčič, Boštjan Močnik

Mladina: Jure Trampuš, Špela Novak, Nataša Štefe, Dejan Pušenjak, Gorazd Utenkar, Borut Peterlin, Matej Leskovšek, Andrej Hofer, Eva Kobe, Nada Mavrič, Miha Štamcar, Matjaž Klančar, Gregor Cerar, Deja Crnovič, Sebastjan Ozmec, Aleksander Mičič, Vito Avguštin
Mladina, TV Slo.: Ines Kočar, Tina Recek

TV Slo./Studio City: Janko Sarađen
Slovenske novice: Devana Jovan, Tadeja Zupan Arsov
Nedeljski dnevnik: Matija Stepišnik, Andrej Brstovšek, Meta Černoga, Toni Perič, Suzana Rankov, Marjana Vončina, Boris Lenič

Primorske novice: Maksimiljana Ipavec, Tina Milostnik Valenčič, Tomo Šajn, Igor Tavčar, Mitja Marussig, Miša Molk, † Jurij Gustinčič, Davorin Koron, Tomo Šajn, Leo Caharija, Igor Mljač, Alenka Penjak, Jana Krebelj Tina Čič, Alenka Ožbolt, Ilona Dolenc, Vesna Humar, Matej Grošelj, Danica Petrovič, Tatjana Tanackovič, Sonja Ribolica, Cveta Guzej Sabadin, Maja Pertič, Iztok Presl, Katja Gleščič, Barbara Verdnik, Vojko Plevelj

TV KP: Mojca Petrič Bužan, Karin Sabadin, Eugenija Carl, Boris Maljevac, Sandi Škvarč, Edi Mavsar, Špela Lenardič, Vesna Potočar, Helena Pasinato, Simona Horvat, Elen Batista Štader, Mojca Juratovec, Flavio Dessardo, Damjana Stamejčič, Majda Santin Bažec, Iztok Umer, Jasna Kontler Salamon, Tomaž Švagelj
Radio Koper: Ingrid Kašca Bucik, Artur Lipovž, Tatjana Gregorič, Edi Prošt, Božo Marinac, Nataša Benčič, Nataša Uršič, Zdenka Tomulič, Irena Cunja, Igor Vidmar, Janez Novak, Franček Kavčič, Maja Cerkovnik, Peter Petrovčič
Dnevnik, Radio KP: Venčeslav Japelj
Ra. Slo., Sweriges Ra.: Zdenko Fajdiga
Novi glas, Primorski dnevnik: Vlado Podgoršek

Radio Študent: Erik Valenčič, Matej Šebenik, Andraž Ravnik, Luka Zagoričnik, Mija Škrabec Arbanas, Gregor Kastelic, Igor Krasnik, Urh Ambrož, Nina Kos, Anže Tomič, Tea Golob, Boris Vasev, Primož Vozelj, Lenart J. Kučič, Maša Stanovnik, Boštjan Andjelković, David Verbuč, Božidar Plesnik, Igor Modic

Radio MARŠ: David Šribar, Aleksandra Gropevšek, Dragiša Modrinjak, Vesna Lovrec, Dragiša Modrinjak
Radio MARŠ, Vest: Jože Kos Grabar
Ra. MARŠ, Večer: Matjaž Ploj, Otmar Klipšteter
Ra. MARŠ, Dialogi: Vesna Rojko

Radio Maribor: Lidija Vizantin, Edvard Pukšič, Irena Kodrič Cizerl, Vesna Spreitzer, Matej Štrafela, Drago Marušič, Darko Pašek, Zoran Milovanovič, Tatjana Senegačnik, Stane Kocutar. Tone Petelinšek, Vida Toš, Breda Čepe
Murski Val: Ivan Gerenčer, Lidija Magdič, Marjan Dora, Bernarda B. Peček, Sebastijan Rous, Bojan Rajk, Marjan Maučec
RTVS, MMR Lendava: Eva Bukovec, Agnes Tatrai, Suzana Časar Šimon, Klara Jobbagy, Elizabeta Markovič Toplak, Edit Gonc, Agnes Horvath, Helena Feher, Ildiko Kovačič, Szilva Roszman, Borut Šantak, Eva Lorincz, Irena Matko Lukan

Štajerski val: Milka Dobravc, Marjan Toš
NT, Radio Celje: Nataša Leskovšek, Tomaž Lukač
Info TV: Branko Stamejčič
TV Celje: Ana Marija Bosak
TV Maribor: Janez Kroflič
Radio MB, Lovec: Brigita Rovšek
Radio Tednik Ptuj: Monika Rijavec
Radio Ptuj: Bojan Sinič, Marija Slodnjak, Martin Ozmec, Jure Mastnak
Tednik Panorama: Barbara Leskovar
Radio ENA: Ivan Botteri
Tele 59, RTS: Vasja Ocvirk
Marketing Magazin: Miha Jenko
Hopla: Boris Čibej, Duša Podbevšek Bedrač, Zoran Triglav, Ivan Žitko, Alenka Brezovnik
Poliglot: Zarja Koliševska
Plus: Jana Zirkel Bach, Boris Bogataj, Anja Leskovar
MK – Založba revij: Urška Kaloper
GEA: Urška Skvarča
Jana: Mojca Grotovnik, Bernarda Jeklin
Cici- Zabavnik: Katja Stergar
Ciciban, Cicido: Alenka Veler, Meta Tavčar, Tihana Kurtin
PIL: Maja Bajželj
Moj Planet­: Jasna Merc, Lidija Kosi
Gorenjski Glas: Ana Hartman, Primož Knez
Dolenjski list: Tanja Jakše Gazvoda, Mojca Žnidaršič, Irena Novak, Boris Blaic, Jožica Dorniž, Breda Dušič Gornik, Martin Luzar, Drago Rustja, Nina Štampohar, Bojan Bauman
Vestnik: Ludvik Kovač, Jože Gabor, Milan Jerše, Jože Graj, Nana Rituper Rodež, Tomo Koleš, Andrej Bedek, Jože Pojbič, Silva Berki
Vest.si: Iztok Jurančič, Alenka Sivka
Stop: Marjana Vovk, Irena Knez, Martin Senica, Melita Berzelak
Kralji ulice: Maruša Bertoncelj
Svobodna misel: Dejan Karba
Slobodna Dalmacija, Novi list: Erika Repovž
7 dni: Mirko Lorenci
Nedelo: Boris Kutin
Tisk. agencija Morel: Maja Cestnik

Samostojni novinarji: Marko Pečauer, Tomi Lombar, Julija Kočar, Matija Gorjan, Petra Vidrih, Danica Zavrl Žlebir, Marjeta Verbič, Sonja Merljak Zdovc, Jerca Kos, Pavel Perc, Zmago Šalamun, Lidija Jež, Nace Novak, Tomaž Karat, Liana Buršič, Nataša Pogorevc, Zdenka Jagarinec, Arden Stancich, Tomaž Klipšteter, Lada Zei, Simona Bandur, Marjan Šrimpf
Upokojeni novinarji: Emil Lukančič – Mori, Dejan Rat, Silva Čeh, Janez Temlin, Karolina Babič, Mojca Planšak, Darja Groznik, Vida Zei, Marjan Sedmak, Aleksandar Djurič, Dean Jelačin
Novinar v Italiji: Robert Škrlj

Med njimi so še: Gorazd Suhadolnik, Gregor Gruber, Daša Birsa, Jasmina Haskovič, Matjaž Rust, Miloja Bukovec, Kristina Hočevar, Miha Lampreht, Tomi Šujdovič, Tomaž Skale, Simon Kardum, Slavica Pičerko Peklar, Rok Kajzer, Majda Horvat, Jure Eržen, Matej Šurc, Beta, Onasa, Borut Čontala, Zoran Potič, Meta Krese, Anja Golob, Miša Sovdat, Zoran Ličen, Stojan Spetič

24kul.si