Zračni prostor EU od danes zaprt za letala beloruskih letalskih družb, v pripravi sankcije za osebe, povezane z Lukašenkovim režimom

Datum:

Zračni prostor Evropske unije je od danes zaprt za letala beloruskih letalskih družb. Za to so se konec maja zavzeli voditelji EU zaradi prisilnega pristanka Ryanairovega letala in aretacije opozicijskega novinarja Romana Protaseviča v Minsku, v petek pa je odločitev sprejel Svet EU. Poleg tega so voditelji evropske letalske družbe pozvali, naj se izogibajo letenju nad beloruskim zračnim prostorom. 

Skladno z ukrepom članice EU beloruskim letalskim družbam ne smejo odobriti pristanka ali vzleta na svojem ozemlju ter letenja v svojem zračnem prostoru, so navedli na Svetu EU.

Prav tako so se na Svetu EU zavzeli za razširitev seznama posameznikov in pravnih oseb v Belorusiji, ki bi jih lahko doletele sankcije. Poleg tega naj bi pripravili dodatne ciljne gospodarske sankcije proti režimu beloruskega predsednika Aleksandra Lukašenka.

Veleposlaniki držav članic naj bi seznam posameznikov in pravnih oseb, proti katerim bi uvedli sankcije, dokončali prihodnji teden, poroča STA. Med drugim naj bi bilo na seznamu okoli 10 oseb, odgovornih za prisilni pristanek Ryanairovega letala v Minsku, kjer so aretirali beloruskega opozicijskega novinarja Romana Protaseviča in njegovo partnerko.

Sara Kovač

Sorodno

Zadnji prispevki

Birokratinja, ki je naredila “podmizno” uslugo Tanji Fajon, bi šla na Dansko

Po tem, ko je nekdanja generalna sekretarka na Ministrstvu...

Blokada sindikatov in ustavnega sodišča: S.P.-ji pričakujejo nižje prispevke

Interventni zakon za razvoj Slovenije je bil predstavljen kot...

Tito v “vrtu zla”: kako je bronasti diktator pristal na dvorišču ameriškega milijarderja

V ameriški zvezni državi Teksas, natančneje v Dallasu, stoji...

Žrtve bodo končno dobile ime …

… in dostojanstvo. Državni zbor je 26. maja sprejel...