Zavod Božji otroci organizira pobudo 40 dni za življenje, v sklopu katere udeleženci pred ljubljansko porodnišnico v tišini molijo za življenje – za prenehanje splava v ljubljanski bolnici. Akcija je največja tovrstna mednarodna pobuda, ki poteka že od leta 2004, letos kar v 23 državah. Od tega leta je bilo rešenih že več kot 11.000 otrok, 2 izmed njih tudi iz Slovenije.
V Sloveniji je akcija do sedaj potekala dvakrat – spomladi in jeseni 2015 pri ljubljanski porodnišnici. V njej je sodelovalo približno 400 ljudi. Jeseni so se pobudi v enourni molitvi pridružili še v Mariboru, Postojni, Šempetru in v Trbovljah. Organizatorji pravijo, da pred porodnišnico niso zato, da bi se kdorkoli čutil napadenega ali obsojanega – ampak z namenom, da mirno ozaveščajo o dostojanstvu vsakega človeka od spočetja. Pravijo, da želijo prinašati veselje do življenja.
Akcija bo potekala v Ljubljani pri porodnišnici – nasproti Šlajmerjeve 2, kjer so tudi ginekološke ambulante, v katerih nosečnice napotijo na splav. Letošnjo pomlad poteka v 273 mestih iz 23 držav. Od leta 2004 je bilo rešenih že več kot 11.000 nerojenih otrok, 2 od teh tudi iz Slovenije.

Molitve v lanskem letu Pirc Musarjevi niso bile po godu
V lanskem letu se je ob pobudo 40 dni za življenje “spotaknila” Nataša Pirc Musar, takratna informacijska pooblaščenka. Na odprti debati z naslovom Sem tudi jaz Charlie? je med drugim izjavila. “... to, kar se je zgodilo v tem gibanju, ko so šli ljudje pred ginekološko kliniko in ženske, ki so šle na abortus zaradi kakršnihkoli razlogov že, zmerjali z morilkami in s transparenti …”
Na njeno izjavo se v organizacijski ekipi pobude 40 dni za življenje Slovenija odzvali z začudenjem, saj – kot so zapisali na njihovi spletni strani, vsak udeleženec pobude podpiše t .i. “izjavo miru, s katero se zaveže k izkazovanju blagosti in sočutja do vseh mimoidočih, k miroljubnemu bdenju v molitvi, brez vsakršnega obsojanja, političnega ali drugega opredeljevanja in ob upoštevanju navodil oblasti”. Dodajajo še, da je pobuda ustrezno prijavljena kot shod. V primeru, da udeleženec vsebine izjave ne bi spoštoval, bi bil iz pobude nemudoma izključen.
A. D., V. V.