Zaradi katastrofalnih razmer v zdravstvu napovedana interpelacija proti Milojki Kolar Celarc

Datum:

V NSi napovedujejo interpelacijo zoper ministrico za zdravje Milojko Kolar Celarc, so danes potrdili v stranki. Za vložitev bodo v poslanskih vrstah potrebovali vsaj še pet sopodpisnikov. Več o vsebini interpelacije in podpori drugih poslancev bo najbrž znano v sredo. 

V NSi so potrdili, da napovedujejo interpelacijo, a podrobnejših informacij o njenih vsebinskih poudarkih za zdaj niso posredovali. So pa v stranki že več kot leto dni opozarjali, da ministrica ne naredi odločilnih korakov na področju reforme zdravstva, večkrat so omenjali tudi možnost interpelacije.

Ministrica sporna tudi za koalicijske partnerje
Ali bodo v NSi uspeli zbrati potrebnih 10 poslanskih podpisov pod interpelacijo, za zdaj ni znano. Da bo z ministrico treba opraviti pogovor o razmerah v zdravstvu, so se sicer na današnjem vrhu strinjali tudi koalicijski partnerji. O njenih načrtih naj bi se pogovorili v naslednjih desetih dneh. Kot je po srečanju koalicije dejal prvak DeSUS Karl Erjavec, bodo ocenili, ali je pričakovati, da se bodo dogovori iz koalicijske pogodbe začeli uresničevati. Erjavec pričakuje, da bo ministrica kmalu vložila zakonodajne predloge in pospešila aktivnosti, ki po njegovih ocenah potekajo prepočasi. Tudi tragični dogodki v Izoli so opozorilo, da bo treba s spremembami pohiteti, je povedal.

Pozivov je vse več…
Že prejšnji teden so po tragičnih dogodkih v Izolski bolnišnici, v Zdravniški zbornici in sindikatu Fides zahtevali, da mora ministrica Kolarjeva odstopiti. “Ministrica nosi najmanj objektivno odgovornost za ta tragični dogodek, ki je posledica predlogih čakalnih dob. Z njenim neukrepanjem pri skrajševanju čakalnih dob in nerazumevanjem potrebe po odpravi vzrokov, ki so pripeljali do problemov v zdravstvu, se pojavlja tudi vprašanje subjektivne odgovornosti,” je menil predsednik zbornice Andrej Možina.

Predsednik sindikata Fides Konrad Kuštrin pa je prepričan, da v izolski bolnišnici ni šlo za ekscesni dogodek, ampak za proizvod slabih družbenih razmer, “gnilega odnosa do zdravnikov in zdravniškega poklica.” Dogodek je povzročila družbena klima, to pa so politiki, ki ljudem obljubljajo vse, ocenjuje Kuštrin.

M. H., STA

Sorodno

Zadnji prispevki

V državi z največjo muslimansko skupnostjo prišlo do napada na sinagogo

Policija je davi v mestu Rouen na severozahodu Francije...

Danes na Nova24TV: Film o najhujšem bratomoru 3450 slovenskih vojnih ujetnikov

Dr. Jože Dežman, predsednik vladne komisije za reševanje vprašanj...

Vabljeni na znanstveno konferenco Leto 1944 na slovenskem – osemdeset let pozneje

Študijski center za narodno spravo in Park vojaške zgodovine...

Veličastna slovesnost ob poklonu žrtvam komunističnega terorja

Kljub lanski škandalozni ukintivi obeležitve spomina na žrtve komunističnega...