V Gračišču organizirana čistilna akcija: Čistili bodo za ilegalnimi migranti

Datum:

Krajevna skupnost Gračišče bo v soboto, 17. aprila, organizirala čiščenje ostankov in smeti, ki jih za seboj puščajo migranti. S čistilno akcijo Očistimo podeželje se pridružujejo ostalim akcijam na območjih, kjer se srečujejo s podobno problematiko.

Krajani Gračišča se dlje časa soočajo s problematiko odpadkov, ki ostajajo za migranti, zato bodo to soboto očistili gozdove na območju njihove krajevne skupnosti. Z udeležbo v akciji bodo udeleženci poskrbeli, da se iz naravnega okolja odstranijo odpadki, ki z razpadanjem obremenjujejo naravo, živali, posledično pa vplivajo na naše zdravje. Tudi sicer vsak pobran odpadek, četudi ne v sklopu akcij, predstavlja izjemno pomemben prispevek za ohranjanje zelene okolice.

Predstavniki KS Gračišča bodo v soboto poskrbeli za zaščitne rokavice in vreče za smeti, določili bodo tudi zbirna mesta po vaseh, kjer bodo zbrali smeti, ki jih bo prevzelo podjetje Marjetica Koper.

Primorska24

Sorodno

Zadnji prispevki

SB Novo mesto: Ortoped dr. Kavčič tožbo umaknil, v bolnišnico se ne vrača

Novomeški ortoped dr. Gregor Kavčič je prek odvetnika sporočil,...

[Video] Žan Mahnič ni pretiraval: tujcev je vse več, levica pa si zatiska oči

Na torkovi 20. izredni seji Državnega zbora je poslanec...

Bruselj postaja evropsko središče preprodaje mamil in nasilja migrantskih tolp

V Bruslju izredno stanje, lokalne oblasti na ulice poslale...