Norija v Lillu: Walesu uspel zgodovinski nogometni podvig

Nogometna reprezentanca Walesa je na četrtfinalni tekmi v Lillu s 3:1 premagala favorizirane Belgijce in se uvrstila v polfinale evropskega nogometnega prvenstva v Franciji.

Najprej so sicer povedli Belgijci – v 13. minuti je bil uspešen zvezdnik italijanske Rome Radja Nainggolan. V 30. minuti je nato izid izenačil kapitan Walesa Ashley Williams. Valižani so prišli v vodstvo v 55. minuti, ko je mrežo Belgijcev zatresel Hal Robson-Kanu. V 85. minuti je vodstvo na 3:1 povišal Sam Vokes.

V četrtek se je v polfinale po streljanju enajstmetrovk že prebila Portugalska. Druga dva polfinalista bosta dali srečanji med Nemčijo in Italijo ter gostiteljico Francijo in Islandijo. Nemci in Italijani se bodo na zelenici pomerili v soboto, galski petelini in vikingi pa v nedeljo.

Valižani, ki imajo v svojih vrstah zvezdnika Real Madrida Garetha Bala, se bodo za vstop v finale v sredo pomerili s Portugalsko Cristiana Ronalda.