Narobe svet: V švedskih migrantskih centrih poroke z mladoletnimi in otroška prostitucija

Datum:

Švedska je odkrila 132 migrantov, ki so bili v zakonski zvezi z mladoletno osebo. V migrantskih centrih prihaja do številnih zlorab otrok in otroške prostitucije.

“Urad, ki odloča o teh zadevah ne bi smel odobriti tovrstne otroške poroke,” je pisalo v švedskih medijih zaradi večjega števila zahtev.

Kot poročajo, so našli 132 migrantov, poročenih z osebami mlajšimi od 18 let. Vsi pari so imeli dokumente iz držav izvora, poroča Linkis.

Otroška prostitucija v porastu
Prav tako se širi vest, da je v švedskih domovih za migrante prišlo do spolnih zlorab mladoletnih otrok, ki so jih prodajali za spolne usluge. V enem od zavetišč je 15 otrok ponoči izginilo iz njihovih sob, zjutraj pa so se vrnili z dragocenostmi, kot so denar in prestižne zlate ure.

V južnem delu švedske policija preiskuje kar 32 primerov migrantskih otrok, ki so jih domnevno izkoriščali za prostitucijo. Da gre za zlorabe, je odkrilo osebje v centrih, prav tako pa so seznanjene socialne službe in švedski urad za migracije.

M. P.

Sorodno

Zadnji prispevki

Velika Britanija zaostruje pravila: družbena omrežja bodo prepovedana za mlajše od 16 let

Britanski premier Keir Starmer je danes napovedal prepoved uporabe...

V koaliciji opozarjajo na zlorabe fiktivnih prijav tujcev, ki lahko volijo

Poslanke in poslanci danes odločajo o noveli zakona o...

Slovenci v drugih državah ne morejo voliti na lokalnih volitvah

V državah nekdanje Jugoslavije, z izjemo Hrvaške, Slovenski državljani...

RTV za naš denar promovira političarko, ki so jo volivci poslali na smetišče zgodovine

Urško Klakočar Zupančič so volivci poslali na smetišče politične...