Avtomobil parkiral kar pred izvozi gasilskih vozil

Datum:

Nenavaden dogodek se je zgodil v Črnomlju. Tam je neznani voznik svoje vozilo parkiral neposredno pred izvozom gasilskih vozil in s tem za kar nekaj časa onemogočil hiter izhod interventne enote na teren. 

Kot so zapisali v Prostovoljnem gasilskem društvu Črnomelj, je vozilo kljub jasno označenim površinam in rdečim vratom gasilskega doma parkiralo na območju, ki mora biti ves čas prosto za intervencijska vozila. Pri tem poudarjajo, da takšno ravnanje neposredno ogroža varnost občanov, saj lahko v primeru nujnega posredovanja pride do zamud.

Še posebej izpostavljajo, da je bilo v neposredni bližini na voljo dovolj parkirnih mest. Na dvorišču gasilskega doma naj bi bilo urejenih približno 40 parkirnih mest, namenjenih obiskovalcem, vendar je voznik kljub praznim mestom izbral lokacijo tik pred interventnim izvozom.

“Gasilski dom ni parkirišče za trgovino. Pred našimi vrati ni primerno mesto za parkiranje niti za eno minuto,” so jasni v PGD Črnomelj. Dodajajo, da morajo biti izvozi gasilskih vozil vedno prosti, saj “ko gre zares, ni časa za manevriranje mimo tuje malomarnosti”.

V društvu so se ob tem zahvalili občanom, ki spoštujejo prometno ureditev in omogočajo nemotene interventne poti. Hkrati pa opozarjajo, da bodo v prihodnje podobna ravnanja še naprej javno izpostavljali, saj lahko ogrozijo hitro odzivnost reševalnih služb.

A. V. / Moja Dolenjska

Sorodno

Zadnji prispevki

[Foto] Janez Janša: “Šolske počitnice kot nekoč…”

Predsednik vlade Janez Janša je na družbenih omrežjih delil...

Sramota v Londonu: Polgoli moški na paradi ponosa pred otroki in družinami

Britanska prestolnica je 4. julija doživela še eno sramotno...

Levi aktivisti v tujino izvažajo laži

Združenje novinarjev in publicistov Slovenije (ZNP) je ostro protestiralo...

Gorščakova in Forbici vodita RTV v propad: milijoni manjkajo, zaposleni pa naj kar odidejo

Medtem ko predsednica uprave RTV Slovenija Natalija Gorščak javnosti...