Bi imeli kompost s Cerkniškega jezera?

Datum:

Notranjski park danes na parkirišču Centra za obiskovalce Cerkniško jezero na Dolenjem Jezeru pripravlja dogodek z naslovom Z jezera na vrt, na katerem bodo prvič predstavili tudi nov, inovativen produkt, to je kompost s Cerkniškega jezera.

Kot so sporočili iz Notranjskega parka, poseben kompost nastaja iz trsja in travinja presihajočega jezera. Material, ki se običajno razkrije na dnu jezera ob upadu vode, s pomočjo inovativnih postopkov predelajo v rahel, hranljiv in naraven substrat, primeren za uporabo na vrtovih, tratah in pri gojenju lončnic.

Obiskovalci bodo kompost lahko brezplačno prevzeli med 9. in 14. uro ter ga preizkusili na svojih vrtovih. Organizatorji jih bodo povabili tudi k sodelovanju v kratki anketi, s katero želijo pridobiti povratne informacije za nadaljnji razvoj izdelka.

Na dogodku boste zbrane nagovorila direktor Notranjskega parka Leon Kebe in župan Občine Cerknica Marko Rupar, sledila pa bo predstavitev aktualnih projektov. Med njimi izstopa evropski projekt Life for seeds, ki se osredotoča na ohranjanje ogroženih travniških in mokriščnih habitatov ter vzpostavitev semenske banke domorodnih rastlin. Predstavljen bo tudi projekt LIFE OrnamentalIAS, namenjen preprečevanju širjenja invazivnih tujerodnih okrasnih rastlin.

Obiskovalci bodo lahko na informativni stojnici spoznali sezname rastlin ter alternative v obliki domorodnih dreves in grmovnic. Dogajanje bo dodatno popestril Bazar sadik in semen, na katerem si bodo obiskovalci lahko izmenjevali rastline, organizirana pa bo tudi animacija za otroke in nagradna igra, so sporočili.

C. Š., STA

Sorodno

Zadnji prispevki

V koaliciji opozarjajo na zlorabe fiktivnih prijav tujcev, ki lahko volijo

Poslanke in poslanci danes odločajo o noveli zakona o...

Slovenci v drugih državah ne morejo voliti na lokalnih volitvah

V državah nekdanje Jugoslavije, z izjemo Hrvaške, Slovenski državljani...

RTV za naš denar promovira političarko, ki so jo volivci poslali na smetišče zgodovine

Urško Klakočar Zupančič so volivci poslali na smetišče politične...

Tragedija na Jadranu: našli četrto truplo iz potopljene jadrnice

Huda pomorska nesreča med otokoma Šolta in Brač je...