Bo tokratna prekinitev ognja na vzhodu Ukrajine obveljala?

Datum:

Na vzhodu Ukrajine naj bi od danes do 31. avgusta veljala nova prekinitev ognja, za katero sta se zaradi prihajajočega obdobja žetve sprti strani dogovorili na nedavnem srečanju kontaktne skupine za Ukrajino v beloruskem Minsku. Poleg predstavnikov kontaktne skupine za Ukrajino, ki jo sestavljajo Ukrajina, Rusija in Organizacija za varnost in sodelovanje v Evropi (OVSE), so se srečanja udeležili tudi proruski separatisti.

V Ukrajini je bilo od začetka konflikta leta 2014 sklenjenih že več kot deset prekinitev ognja, vendar nobena ni zdržala prav dolgo. Organizacija OVSE, ki nadzoruje dogajanja na vzhodu Ukrajine, je tako poročala o več kršitvah dogovora, ki je veljal od velike noči.

(Foto: iStock)

Po podatkih Združenih narodov je od začetka konflikta na vzhodu Ukrajine v spopadih umrlo več kot 10.000 civilistov in borcev.

J. F., STA

Sorodno

Zadnji prispevki

Birokratinja, ki je naredila “podmizno” uslugo Tanji Fajon, bi šla na Dansko

Po tem, ko je nekdanja generalna sekretarka na Ministrstvu...

Blokada sindikatov in ustavnega sodišča: S.P.-ji pričakujejo nižje prispevke

Interventni zakon za razvoj Slovenije je bil predstavljen kot...

Tito v “vrtu zla”: kako je bronasti diktator pristal na dvorišču ameriškega milijarderja

V ameriški zvezni državi Teksas, natančneje v Dallasu, stoji...

Žrtve bodo končno dobile ime …

… in dostojanstvo. Državni zbor je 26. maja sprejel...