Brežiški, krški in črnomaljski policisti so med vikendom prijeli 381 ilegalnih migrantov in štiri tihotapce.
Med opravljanjem nalog na območju Čateža ob Savi so policisti 4. 10. okoli 10. ure kontrolirali voznika osebnega avtomobila Fiat Croma slovenskih registrskih oznak. Med postopkom so ugotovili, da 34-letni državljan Srbije prevaža šest državljanov Turčije, ki so nedovoljeno vstopili v Slovenijo. Enega izmed tujcev je prevažal v prtljažniku vozila.
Metliški policisti so 4. 10. okoli 11. ure v Drašičih ustavili voznika osebnega avtomobila Opel Grandland italijanskih registrskih oznak. Ugotovili so, da 36-letni državljan Gruzije prevaža šest državljanov Turčije, ki ne izpolnjujejo pogojev za vstop v Slovenijo.
4. 10. nekaj pred 15. uro so na izvozu z avtoceste pri Dobu kontrolirali voznika osebnega avtomobila Honda Infinity čeških registrskih oznak. 35-letni državljan Ukrajine je v vozilu prevažal šest državljanov Sirije, ki so nedovoljeno vstopili v Slovenijo. Eden izmed tujcev se je nahajal v prtljažniku vozila.
Med opravljanjem nalog v Krškem so policisti 5. 10. popoldne ustavili voznika osebnega avtomobila Volkswagen Passat slovenskih registrskih oznak. Med postopkom so ugotovili, da 24-letni državljan Srbije v vozilu prevaža pet državljanov Turčije, ki so nezakonito vstopili v Slovenijo.
358 nedovoljenih prehodov meje
Policisti so med 4. 10. in 7. 10. na območju policijske postaje Brežice (Dobova, Obrežje, Rigonce, Loče, Rakovec, Jereslavec, Slovenska vas, Župelevec, Brežice, Nova vas pri Mokricah, Mali Obrež, Kapele, Stara vas, Ribnica, Prilipe) izsledili in prijeli 133 državljanov Sirije, 37 državljanov Afganistana, 24 državljanov Bangladeša, 21 državljanov Egipta, 15 državljanov Pakistana, 13 državljanov Turčije, 13 državljanov Indije, deset državljanov Šrilanke, devet državljanov Iraka, šest državljanov Maroka, pet državljanov Mongolije, pet državljanov Rusije, tri državljane Palestine, dva državljana Kitajske, državljana Malija, državljana Kameruna in državljana Sierra Leone.
Na območju policijske postaje Krško (Prušnja vas) so prijeli 15 državljanov Sirije in osem državljanov Turčije in na območju policijske postaje Črnomelj (Hrast pri Vinici, Preloka, Žuniči, Drenovec) 27 državljanov Turčije in devet državljanov Maroka.
Policijski postopki s tujci, ki so nedovoljeno vstopili v Slovenijo, še niso zaključeni.
C. Š.
