Dober večer za Dragića in sanjska zadnja četrtina za Miami

Košarkarji Miamija so danes odigrali še zadnjo tekmo v seriji treh zaporednih gostovanj in si priigrali še drugo zmago. Tudi tokrat je bila tekma izenačena, vendar je večino časa vodil Charlotte, vso do zadnje četrtine, ko je Miami postregel s sanjsko zadnjo četrtino in tako premagal Charlotte Hornetse z 98 : 95. Odličen večer je tudi za Goranom Dragićem, ki je za malo zgrešil trojni dvojček.

Druga zaporedna zmaga Miamija, ki se počasi vrača v svojo pravo staro formo, pred velikimi težavi s poškodbami. Tokrat je padel Charlotte, ki se je z nasprotniki enakovredno kosal vse do zadnje četrtine.

Whiteside s trojnim dvojčkom, Dragiću se je za las izmuznil
Miami tokrat ni najbolje začel srečanja in se takoj znašel v zaostanku že v prvi četrtini. Heati so rezultat do polčasa nekako uspeli izenačiti. Potem pa ponovno boljša igra Charlotta, ki si je pred zadnjimi dvanajstimi minutami priigral šest točk prednosti. Vročica je vendarle upravičila svoj naziv in v treh minutah zadnje četrtine s košem Dragića prišla do minimalne prednosti. Charlotte je minuto pred koncem ponovno vodil. V zadnji minuti tekme je Miami storil delni izid 8 : 0 in prišel do neulovljive prednosti ter nove težke zmage. Goran Dragić je bil ponovno eden izmed najboljših gostujočih igralcev, po strelski plati šele tretji strelec ekipe z 12 točkami, vendar je k temu dodal še 8 skokov, 9 podaj ter dve ukradeni žogi. Dragiću je na koncu malo zmanjkalo za trojni dvojček. Ta pa je uspel Hassanu Whitesidu, ki je ob desetih točkah zbral še enako število skokov in blokad. Beno Udrih je v 15 minutah zbral štiri točke ter po dve asistenci in skoka. Dwayne Wade je bil ponovno najboljši strelec ekipe z 22 točkami. Ekipi Miamija pa se je ponovno zataknilo pri trojkah. Tokrat niso zadeli niti ene od devetih poizkusov.

Vujačić ponovno eden izmed boljših
New York Saše Vujačića je ponovno izgubil, tokrat proti Memphisu z 91 : 85 in zabeležil že 30. poraz. Saša Vujačić je dobil 15 minut igre in se dobro odrezal, končal je pri desetih točkah, štirih skokih in eni asistenci ter tako končal kot četrti strelec ekipe. Vujačić, ki je v zadnjem obdobju v dobri formi, je tudi tokrat uspel preseči svoje povprečje. Kdo ve, kaj bi bilo, če bi trener New Yorka Derek Fisher Vujačiću dodelil malo več minut.

Miami v nedeljo zvečer čaka tekma proti Los Angeles Clippersom.