Dobra predstava Udriha proti bivšim

Miami Heat je danes doživel drugi zaporedni domači poraz, tudi tokrat je bila boljša ekipa iz zahodne konference. Vse od prve četrtine dalje so San Antonio Spursi imeli vajeti igre v svojih rokah in na koncu zasluženo slavili z 119 : 101. Izkazal se je Beno Udrih, ki je nekdanjemu moštvu natresel 13 točk.

Danes so Heatsi tekmo odigrali brez prave zanesljivosti v igri. Vročica je ponovno razočarala svoje gledalce in tako že v prvem polčasu izgubila upanje o morebitnem skalpu druge najboljše ekipe v NBA letošnjo sezono.

Ob neučinkoviti igri Miamija je imel Udrih igral premalo
Za Miami se je tekma sicer začela dobro, saj so celotno prvo četrtino vodili. V zadnjih minutah prvega polčasa pa je San Antonio dvignil svoj nivo igre in takoj prišel do manjše prednosti, ki se je potem v drugem polčasu samo še stopnjevala. Miami je na koncu tekme sicer nekoliko ublažil poraz, vendar to ne šteje ravno dosti. Ne najbolj razpoloženi so bili tudi strelci pri domačih, zgolj Dwayne Wade se je ustavil pri 20 točkah. Tokrat je nase opozoril Beno Udrih, ki je proti svojemu bivšemu klubu odigral več kot solidno tekmo in bil eden izmed najbolj razpoloženih igralcev. V nekaj manj kot 19 minutah igre je dosegel solidnih 13 točk ob metu iz igre 5/7 ter temu dodal še 3 podaje ter skok. Prvi organizator igre tokrat ni prepričal in je bil dolžnik tekme – sicer z 10 točkami ob metu iz igre 5/9. 6 podaj in skok je v svojo statistiko še zabeležil Goran Dragić. Nekaj več kot teden dni premora čaka sedaj Miami, ki se bo v noči na četrtek pomeril z Atlanto.

Saša Vujačić izgubil kljub novemu trenerju
New York Knicksi so po zadnjem porazu posegli po menjavi trenerja. Dereka Fisherja je nasledil Kurt Rambis, ki pa je danes debitiral s porazom proti Washington Wizardsom. Kljub neverjetni tretji četrtini je Knicksom na koncu zmanjkalo tudi nekaj sreče, tekma se je končala z rezultatom 111 : 108. Saša Vujačić je pod vodstvom novega trenerja dobil povprečno minutažo letošnje sezone. V 14 minutah se mu ni uspelo vpisati med strelce ob metu 0/3, dodal je kar 6 skokov in 2 asistenci. Tudi New York čaka sedaj dolg premor, šele prihodnji teden jih v noči na četrtek čaka tekma proti Brooklynu.

V ligi NBA ta konec tedna ni prvenstvenih tekem, saj je na spored All-Stars vikend.