Dr. Milan Zver glasoval proti socialistični resoluciji o migrantih

Datum:

Vodja slovenske delegacije Evropske ljudske stranke ni podprl besedila, ki je nastalo pod odločilnim vplivom S&D in ki razširja pojem begunca.

V besedilu resolucije tako med drugim piše, da “Evropski parlament poziva vse države, naj zaščito razširijo tudi na notranje razseljene osebe, po zgledu mehanizmov, kakršen je Konvencija Afriške unije o zaščiti in pomoči za notranje razseljene osebe v Afriki,” kar je nesprejemljivo. Avtorji resolucije si prizadevajo tudi za brezpogojno pomoč migrantom in beguncem ter menijo, da “morata biti pomoč in sodelovanje EU brezpogojna in prilagojena doseganju razvoja in rasti v tretjih državah”.

Dr. Milan Zver meni, da je potrebno sprejeti ukrepe za zavarovanje zunanjih meja in za zajezitev števila nezakonitih migrantov in beguncev. Vsekakor sta pomembni solidarnost in pomoč vsem pomoči potrebnim, vendar skupaj z Evropsko ljudsko stranko pričakuje spoštovanje zakonov in vrednot, na katerih je zgrajena Evropska unija. 

Evropski parlament je resolucijo izglasoval z glasovi poslancev S&D in ALDE. Besedilo resolucije je na voljo tukaj.

A. R.

Sorodno

Zadnji prispevki

Nevladniki zavajajo, da je odvzem volilne pravice tujcem protiustaven, ustava trdi drugače

Skupina levičarskih nevladnikov, povezana v Pravno mrežo za varstvo...

Še ena žrtev LGBT ideologije: 15-letna Kallie ni vedela, da se bo borila z moškim

Kristen Waggoner, glavna odvetnica vplivne organizacije Alliance Defending Freedom...

Civilizacijski dolg, ne razdor!

Državni zbor je končno sprejel zakon o pokopu žrtev...

Janša: Edina predstavnica politične policije na visokem položaju je Marta Kos

Bo vlada Janeza Janše tudi uradno pozvala evropsko komisarko...