Olimpija prvič premagala Bolzano

Datum:

Hokejisti Telemach Olimpije so zabeležili drugo zaporedno zmago v Ligi EBEL. Po torkovi zmagi nad nemškim Dornbirnom, je tokrat padel še italijanski Bolzano (1:0).

To je bila šele prva zmaga Olimpije proti Bolzanu v dvanajstem poizkusu. V prvi tretjini Ljubljančani niso znali zadeti ob igri 5:3, medtem ko so v 19. minuti sodniki pravilno dosodili igro z visoko palico Gregorja Koblarja. V 36. minuti je Olimpija, s šestim zadetkom Anžeta Ropreta v letošnji sezoni, povedla. Minuto kasneje je Andrej Hebar sam krenil proti nasprotnikovemu vratarju, a je slednji njegov strel ubranil. V zadnji tretjini je Bolzano močno pritisnil, toda Oliver Roy je zaklenil svoja vrata in prvič v letošnji sezoni ostal nepremagan. Vse skupaj je bilo dovolj za drugo zaporedno zmago zmajev Ligi EBEL.

Konec tekme

55. minuta: Olimpija se je ubranila z igralcem manj.

53. minuta: Izključitev Gregorja Koblarja (Olimpija).

51. minuta: Olimpija se brani, toda Bolzano le s težavo pride do strela.

Začetek 3. tretjine

Olimpija je bila v 2. tretjini boljši tekmec in je 2. del igre tudi dobila z zadetkom Anžeta Ropreta.

Konec 2. tretjine

37. minuta: Olimpija igra z dvema igralcema več. Izključitev Antona Bernarda (Bolzano).

36. minuta: Izklučitev Luce Franze (Bolzano).

36. minuta: Protinapad Hebarja, toda gostujoči vratar brani.

36. minuta: GOOOL!!! Gol Olimpije (Anže Ropret).

34. minuta: Izključitev Rolanda Hoferja (Bolzano).

25. minuta: Izključitev Brett Flemming (Bolzano).

Začetek 2. tretjine

Olimpija je bila v 1. tretjini boljši tekmec. V 19. minuti so Ljubljančani tudi zadeli z igralcem več, a so sodniki zadetek Gregorja Koblarja zaradi visoke palice povsem upravičeno razveljavili.

Konec 1. tretjine

19. minuta: Olimpija je zadela z igralcem več, toda sodniki gola niso priznali.

18. minuta: Izključitev Rolanda Hoferja (Bolzano).

13. minuta: Pritisk Bolzana, toda Olimpija se brez težav brani.

8. minuta: Olimpija v popolni postavi.

6. minuta: Olimpija igra z dvema igralcema manj.

2. minuta: 2 minuti kazni za Joela Brodo (Bolzano).