Glasovanje po pošti iz Slovenije: Največ glasov SDS

Datum:

Po pošti je glasovnice oddalo 3350 oseb, 56 glasovnic je bilo neveljavnih, 3333 pa veljavnih. Glasove so preštele okrajne volilne komisije, Državna volilna komisija pa jih je že vključila v delni izid glasovanja. Trenutno čakajo še na glasovnice iz tujine. Šele po tem bodo znani končni rezultati, predvidoma bo to v torek, 3. maja. 

Glasovi po pošti iz Slovenije niso spremenili neuradne sestave novega državnega zbora. Ta je razvidna na povezavi: Volitve.

Glasovanje po pošti je bilo naslednje:

  • SDS: 874 glasov
  • Gibanje Svoboda: 760
  • SD: 315
  • NSi: 303
  • DeSUS: 232
  • SAB: 155
  • LMŠ: 144
  • Povežimo Slovenijo: 120
  • Levica: 110
  • Vesna: 54
  • Naša prihodnost in dobra država: 54
  • SNS: 47
  • Naša dežela: 43
  • Resni.ca: 34
  • Zdrava družba: 31
  • Za ljudstvo Slovenije: 21
  • Piratska stranka: 13
  • Domovinska liga: 11
  • Lista Borisa Popoviča – Digitalizirajmo Slovenijo: 8
  • Zedinjena Slovenija: 2
  • Zavezništvo osvobodimo Slovenijo: 2

Glasovanje po pošti v Sloveniji je bilo namenjeno volivcem, ki so v priporu, zavodu za prestajanje kazni, v bolnišnici ali socialnovarstvenem zavodu za institucionalno varstvo (domovih za starejše itd.), za invalide ter za osebe v izolaciji zaradi okužbe s koronavirusom.

Moja Dolenjska

Sorodno

Zadnji prispevki

Migracije nemške davkoplačevalce stanejo več deset milijard evrov

Novi podatki nemškega zveznega finančnega ministrstva kažejo, da bodo...

Čestitke Janezu Janši dežujejo od vsepovsod

Po izvolitvi Janeza Janše za novega predsednika vlade je...