Olimpija doživela najvišji poraz v zgodovini

Hokejisti HDD Olimpije so v Linzu doživeli najvišji poraz v zgodovini lige EBEL. S kar 10:0 so jih odpravili hokejisti Linza. Po dveh zaporednih zmagah je to nova sramota ljubljanskih hokejistov.

Olimpija se je v boj podala brez prvega vratarja Oliverja Roya in prvi zadetek prejela že v drugi minuti. Nadaljevanje zeleno-belih je bilo še slabše in se je na koncu končalo z rekordno visokim porazom katere koli ekipe v zgodovini razširjenega avstrijskega prvenstva.

Rezultati 23. kroga:

LINZ 10 – 0 OLIMPIJA (3:0, 5:0, 2:0)
Lewis 2., Oberkofler 12., 60., Hofer 20., 21., Kozek 29., McLean 30., DaSilva 34., 49., Ulmer 37.

KONEC TEKME

60. minuta: GOL!!! Zadetek za Linz je dosegel Daniel Oberkofler.

49. minuta: GOL!!! Zadetek za Linz je dosegel Dan DaSilva.

41. minuta: Menjava v vratih Olimpije, v igro je vstopil Luka Zorman.

Začetek 3. tretjine

Slaba predstava Ljubljančanov se je nadaljevala tudi v drugi tretjini, prejeli so kar pet zadetkov in bili popolnoma nemočni. Pred vrati Olimpije je najvišji poraz v letošnji sezoni.

Konec 2. tretjine

37. minuta: GOL!!! Zadetek za Linz z igralcem več je dosegel Jason Ulmer.

36. minuta: Izključitev Kristofa Reinthalerja (Olimpija).

34. minuta: GOL!!! Zadetek za Linz je dosegel Dan DaSilva.

30. minuta: GOL!!! Zadetek za Linz je dosegel Brett McLean.

29. minuta: GOL!!! Zadetek za Linz z igralcem več je dosegel Andrew Jacob Kozek.

29. minuta: Izključitev Maksa Selana (Olimpija).

29. minuta: Olimpija v popolni postavi.

27. minuta: Izključitev Gregorja Koblarja (Olimpija).

21. minuta: GOL!!! Zadetek za Linz je dosegel Fabio Hofer.

Začetek 2. tretjine:

V vratih Olimpije je danes začel Tomaž Trelc, ki je že v prvih dvajsetih minutah prejel tri zadetke. Slab začetek tekme s strani Olimpije.

Konec 1. tretjine

20. minuta: GOL!!! Zadetek za Linz je dosegel Fabio Hofer.

12. minuta: GOL!!! Zadetek za Linz je dosegel Daniel Oberkofler.

6. minuta: Linz v popolni postavi.

4. minuta: Izključitev Marca-Andrea Doriona (Linz).

2. minuta: GOL!!! Zadetek za Linz je dosegel Grant Lewis.

Začetek tekme

Po nespešnem začetku sezone in prepričljivo zadnjem mestu je Olimpija, kot kaže, vendarle našla pot iz krize. Zeleno-beli sicer že celotno sezono igrajo dobro, a so majhne napake tiste, ki so jih ponavadi stale uspeha. V zadnjih dveh krogih pa so, tudi z nekaj sreče, zmaji zabeležili dve zaporedni zmagi. Ljubljančane tokrat čaka zelo težko delo, saj odhajajo v Linz, kjer jih gosti trenutno drugouvrščena ekipa Lige EBEL. Prvo medsebojno tekmo letos so v Tivoliju dobili Avstrijci, ki so slavili zmago 2 : 2

Tekma v Linzu, ki jo bomo spremljali tudi z našim tekstovnim prenosom, se začne ob 17.30.