Ilka Štuhec brez točk, Vonnova najboljša smukačica sezone

Ilka Štuhec je na zadnjem smuku letošnje sezone ostala brez točk. 25-letna smučarka je na zadnjem smuku osvojila 16. mesto, kar pa ni bilo dovolj za nove točke, saj dobi na finalu točke le najboljših 15 tekmovalk. Presenetljivo je zmagovalka na koncu postala Mirjam Puchner, medtem ko je mali kristalni globus že pred zadnjim smukom osvojila nekaj časa poškodovana Lindsey Vonn.

Mirjam Puchner je tako odlično izkoristila težke in spremenljive pogoje ter tako prvič v svoji karieri zmagala. Druga je bila Švicarka Fabienne Suter (+0.13), tretja pa Italijanka Elena Curtoni (+0.17). Od Slovenk je nastopila le Ilka Štuhec, ki pa s 16. mestom ni osvojila novih točk za svetovni pokal.

Lara Gut že osvojila veliki kristalni globus
Ob tem, ko je bila zmagovalka smuka vnaprej jasna že nekaj časa, saj je imela Lindsey Vonn še pred poškodbo neulovljivo prednost, so bile oči uprte v Laro Gut. Švicarka je osvojila danes 13. mesto, kar pa je bilo dovolj, da si je tri tekme pred koncem že zagotovila veliki kristalni globus. Ilka Štuhec, ki se je na finale smuka uvrstila kot zadnja, 25. smukačica, tokrat ni odsmučala najboljše in je bila za 8 stotink prepočasna za 15. mesto, ki na finalu svetovnega pokala kot zadnje prinaša točke.

Jutri bo Ilka Štuhec nastopila še na finalu superveleslaloma, ki se začne ob 10.00.