Irak je tako kot Slovenija posejan z množičnimi morišči

Datum:

V bližini iraškega mesta Havija, nekdanje utrdbe skrajne sunitske skupine Islamska država, so našli več množičnih grobišč z najmanj 400 domnevnimi žrtvami Islamske države, je v soboto sporočil guverner iraške province Kirkuk Rakan Said. 

Grobišča so našli v vojaškem oporišču Al Bakara, približno tri kilometre jugozahodno od Havije. Tam je “Islamska država vzpostavila območje za usmrtitve“, je še povedal guverner z nafto bogate province na severu Iraka. “Usmrtili so najmanj 400 ljudi,” poroča STA. Nekateri so po guvernerjevih besedah nosili rdeče zaporniške uniforme, drugi pa so bili v civilnih oblačilih.

V Iraku je še veliko množičnih morišč
Iraški general Mortada Al Luvaibi je povedal, da so grobišča našli s pomočjo lokalnih prebivalcev. Tamkajšnji kmet Saad Abas je pojasnil, da so v času triletne okupacije videli pripadnike Islamske države, ki so na območje vozili zapornike ter jih nato postrelili.

Džihadisti so znani po svoji okrutnosti – tako kot partizani (foto: epa).

Havijo, ki leži približno 240 kilometrov severno od Bagdada, so iraške sile iz rok skrajnežev Islamske države osvobodile oktobra. Iraška vojska je sicer v soboto na zahodu države začela ofenzivo za zavzetje še enega od zadnjih območij pod nadzorom Islamske države Rava, ki leži v dolini reke Evfrat. V Iraku so odkrili številna množična grobišča z žrtvami te skrajne skupine.

C. Š.

Sorodno

Zadnji prispevki

Migracije nemške davkoplačevalce stanejo več deset milijard evrov

Novi podatki nemškega zveznega finančnega ministrstva kažejo, da bodo...

Čestitke Janezu Janši dežujejo od vsepovsod

Po izvolitvi Janeza Janše za novega predsednika vlade je...