Italijanski policisti odkrili skoraj 350 kilogramov kokaina, namenjenega v Slovenijo

Datum:

Italijanski policisti so v pristanišču Gioia Tauro na jugu Italije v dveh zabojnikih odkrili skoraj 350 kilogramov kokaina, vrednega okoli 70 milijonov evrov. Eden izmed zabojnikov je bil namenjen v Slovenijo.

Na jugu Italije je bilo zopet pestro. Italijanski policisti so v dveh zabojnikih iz Brazilije odkrili kokain. V enem izmed zabojnikov, ki je bil namenjen v Slovenijo, naj bi bil aluminij. Drugi zabojnik, ki naj bi vseboval kavo, pa je bil namenjen v Trst. Skupno so našli kar 344 kilogramov belega prahu.

Pristanišče Gioia Tauro leži na jugu Kalabrije in je največje italijansko pristanišče za zabojnike, velja pa tudi za področje, kjer kalabrijska mafija N’drangheta prekupčuje z drogo.

N. K., STA

Sorodno

Zadnji prispevki

Save Europe Act dosegel 500.000 podpisov: Kampanja za remigracijo v EU vstopa v novo fazo

Kampanja "Zakon o rešitvi Evrope" (Save Europe Act), ki...

Videtič nekdanji poslanki Jankovićeve Pozitivne Slovenije: “Vaš molk v tistem času je bil zelo glasen“

Odziv znanega političnega analitika Mirana Videtiča na najnovejši prispevek...

Alenka Bratušek, arhitektka plenjenja, obraz politične sramote

Lik in delo Alenke Bratušek, bivše predsednice vlade in...

Bo A1 sunil Jurija Zrneca čez prag? O njegovem političnem udejstvovanju niso bili seznanjeni

»Ne podpiramo političnega angažiranja oseb, ki nastopajo kot prepoznavni...