Kevin Seraphin: V 13 minutah 12 točk

Datum:

Košarkarji New Yorka so zabeležili peto zmago v sezoni. Pred domačimi gledalci so premagali eno najslabših zasedb v ligi Charlotte s 95 : 87.

Osrednja figura dvoboja je bil 26-letni Kevin Seraphin, rojen v Francoski Gvajani, ki je na glavi nosil pričesko z besedo Paris in podobo Eifflovega stolpa. V zgolj 13 minutah je dosegel 12 točk. Prvi strelec tekme je bil Carmelo Anthony (29 točk, 13 skokov), Saša Vujačič pa je imel skromno minutažo – 6 minut, v katerih je dvakrat neuspešno vrgel na koš.

V zgodovino lige se je vpisal član Minnesote Kevin Garnett. Postal je šele peti igralec, ki je na parketu preživel več kot 50.000 minut. Pri 39 letih se je pridružil Kareem Abdul-Jabbarju, Karlu Malonu, Jasonu Kiddu in Elvinu Hayesu.