Kitajska kopiči moč v strukturah Organizacije združenih narodov

Datum:

Preteklo sredo so na zaslišanju na ameriškem kongresu varnostni strokovnjaki, med njimi tudi dva bivša diplomata, ki sta službovala v Organizaciji združenih narodov, opozorili, da Kitajska sistematično kopiči moč v strukturah OZN.

Namen tega kopičenja je “otopiti kritike kitajske politike, zmanjšati norme, ki bi se jih lahko uporabilo za obsodbo kitajskih dejanj ter izključiti in stigmatizirati Tajvan“.

Na zaslišanju so opozorili, da Kitajska sistematično kadrira svoje ljudi na položaje v pomembnih odborih in agencijah OZN, vlaga denar v obskurne projekte OZN, ki si jih potem “prisvoji” in jih uporablja za širjenje interesov Pekinga ter uporablja iniciativo “Pas in ceste” kot sredstvo pritiska na države tretjega sveta, da podpirajo kitajske interese pri glasovanju v Združenih narodih.

Kitajski veleposlanik v OZN (Foto: AFP)

Kot primere navajajo pandemijo kitajskega virusa, ko je zdravstvena organizacija WHO preprečevala vsakršno kritiko Kitajske ali pa nedavno poročilo OZN o stanju človekovih pravic, ki hvali totalitaristični kitajski režim in mu čestita k “zavezanosti spodbujanja skupnih vrednot človeštva”.

Bogdan Sajovic

Sorodno

Zadnji prispevki

Je bila to Kučanova ljubica? To pravi princ Federico Pignatelli

Princ Federico Pignatelli, ki velja za žrtev slovenskega sodstva,...

Kako Soros z 102 milijoni vpliva na novembrske vmesne volitve

Milijarder in finančni manipulator George Soros, nekoč sovražna figura...

Gaza v srcu indoktriniranih levičarjev

Gaza je fenomen. Postala je objekt nenavadne naklonjenosti, žarišče...