Kitajska razširja predvojaško vzgojo tudi na osnovnošolce

Datum:

Po poročanju tujih dopisnikov Kitajska pripravlja zakonodajo, s katero bo razširila predvojaško vzgojo mladine. Zakon naj bi sprejela še letos.

Nekatere univerze in tudi gimnazije že imajo programe predvojaške vzgoje, dijake in študente poleg rokovanja z lahkim orožjem urijo tudi tankovskih in motoriziranih enot. Novi zakon naj bi od šol zahteval, da vključijo “obrambno izobraževanje” v svoje proračune in obvezni kurikulum, tako da bi vojaško usposabljanje postane univerzalno na srednjih in visokih šolah. Skladno s tem naj bi “teorijo, znanje in veščine, povezane z nacionalno obrambo” predajali celo osnovnošolcem. Po novem zakonu bodo vsi študentje morali obvezno služiti vojaški rok.

Poznavalci to povečano militarizacijo pripisujejo vse večjim gospodarskim težavam, ki so zamajale prestiž komunistične partije. Da bi prikrila težave in utrdila svoj položaj, partija torej igra na karto “superpatriotizma” v vseh segmentih družbe in skuša državljane prepričati, da sta partija in “ljudska armada” edina garancija “miru, svobode in blagostanja”.

Bogdan Sajovic

Sorodno

Zadnji prispevki

Je bila to Kučanova ljubica? To pravi princ Federico Pignatelli

Princ Federico Pignatelli, ki velja za žrtev slovenskega sodstva,...

Kako Soros z 102 milijoni vpliva na novembrske vmesne volitve

Milijarder in finančni manipulator George Soros, nekoč sovražna figura...

Gaza v srcu indoktriniranih levičarjev

Gaza je fenomen. Postala je objekt nenavadne naklonjenosti, žarišče...