Janković državljanom izstavil račun po volitvah; njegovo “uspešno” županovanje bomo krili vsi uporabniki storitev!

Datum:

Župan Janković tudi nov županski mandat očitno začenja razsipno. Na februarski seji mestnega sveta bodo svetniki tako razpravljali in glasovali o podražitvah, ki jih predlaga župan. Podražile naj bi se parkirnine, vožnje z avtobusom in grobnine.

Od 1. marca 2019 za grob ne boste več plačali 34,5 evra, ampak 38 evrov. Za žarni grob bo odslej treba odšteti 22,8 evra, do zdaj je stal 20,7 evra.

S 1. aprilom bo cena enkratne vožnje na mestnem avtobusu 1,30 evra. Parkirnina na parkirnih conah 1 za osebna vozila se bo z dosedanjih 0,70 evra zvišala na 0,80 evra. Na območju izven mestnega središča oziroma na parkirnih conah 2 bo cena parkiranja za osebna vozila z dosedanjih 0,50 evra narasla na 0,60 evra.

Povišale se bodo parkirnine v parkirnih hišah Kozolec, Stožice in Kongresni trg. Za abonente, fizične osebe, bo mesečna parkirnina znašala 132 evrov, do zdaj je bila 120 evrov.

Več si lahko preberete na portalu utrip-ljubljane.si.

Sorodno

Zadnji prispevki

Mladi bežijo iz Slovenije: skoraj 70 % jih vidi prihodnost v tujini

Najnovejša mednarodna raziskava WIN Worldwide, ki jo je za...

Rušenje ravnovesja med vejami oblasti: ustavno sodišče in predsednica v vlogi, ki spominja na stare čase

Francoski razsvetljenski filozof Charles de Montesquieu je bil tisti,...

Sprejet CHARLIE Act: v šolah ne smejo več učiti spolne ideologije

Predstavniški dom zvezne države New Hampshire je sprejel zakon,...

Opozorilo za vse imetnike orožja: petek je zadnji dan za prekategorizacijo, sicer sledi globa

Vse imetnike orožnih listin opozarjamo, da se petletni prehodni...