fbpx

Program današnjih delovnih obiskov vlade: Bodo tudi v vašem kraju?

Foto: Demokracija

Vlada bo obisk v Jugovzhodni Sloveniji začela z delovnim posvetom v Ribnici. Sledili bodo ločeni programi predsednika vlade ter ministrov in državnih sekretarjev, obisk pa bodo sklenili na javni tribuni v Novem mestu, na kateri bodo spregovorili o razvoju regije.

Morebitne spremembe ali dopolnitve programa bodo objavljene na spletni strani https://www.gov.si/novice/2021-11-11-vlada-republike-slovenije-na-obisku-v-regiji-jugovzhodna-slovenija/.

PROGRAM OBISKA VLADE V JUGOVZHODNI SLOVENIJI

9.30 delovni posvet vlade (fototermin); Rokodelski center Ribnica, Cesta na Ugar 6, RIBNICA

18.00 javna tribuna – srečanje vlade z župani, gospodarstveniki in drugimi nosilci razvoja v regiji (prenos bo na spletnem mestu https://www.gov.si/neposredni-prenos in na vladnih družbenih omrežjih Facebook in Twitter); Kulturni center Janeza Trdine, Novi trg 5, NOVO MESTO

LOČENI PROGRAMI OBISKOV PREDSEDNIKA VLADE IN MINISTROV

PROGRAM OBISKA PREDSEDNIKA VLADE JANEZA JANŠE

12.45 obisk predsednika vlade v podjetju Keko – Oprema; Grajski trg 15, ŽUŽEMBERK

15.30 obisk predsednika vlade v podjetju Krka; Šmarješka cesta 6, NOVO MESTO

16.40 obisk predsednika vlade v Škofiji Novo mesto; Kapiteljska 1, NOVO MESTO

PROGRAM OBISKA MINISTRA ZA GOSPODARSKI RAZVOJ IN TEHNOLOGIJO ZDRAVKA POČIVALŠKA

12.30 minister bo obiskal podjetje Melamin Kočevje; ob 13.15 izjava za medije; Tomšičeva ulica 9, KOČEVJE

14.30 minister si bo ogledal proizvodnjo v podjetju Bobič Yacht Interior; Podbevškova ulica 29, NOVO MESTO

16.00 okrogla miza z ministrom na temo možnosti črpanja evropskih sredstev v okviru Načrta za okrevanje in odpornost, ki jo pripravljata Gospodarska zbornica Dolenjske in Bele krajine in Razvojni center Novo mesto v sodelovanju z MGRT; ob 17. uri izjava za medije; Razvojni center Novo mesto, sejna soba, Podbreznik 15, NOVO MESTO

PROGRAM OBISKA DRŽAVNE SEKRETARKE NA MINISTRSTVU ZA GOSPODARSKI RAZVOJ IN TEHNOLOGIJO POLONE RIFELJ

9.00 državna sekretarka bo obiskala podjetje Inles; Kolodvorska ulica 22, RIBNICA

10.30 državna sekretarka bo obiskala podjetje Koles Kočevska lesna industrija; Novomeška cesta 13, KOČEVJE

PROGRAM OBISKA MINISTRA ZA OBRAMBO MATEJA TONINA

13.20 minister bo obiskal Občino Kočevje (fototermin in možnost izjave); Ljubljanska cesta 26, KOČEVJE

14.30 minister bo obiskal Enoto za specialno delovanje SV; Vojaški objekt Škrilj, Zdihovo Škrilj 1, KOČEVSKA REKA

16.00 minister bo obiskal Prostovoljno gasilsko društvo Metlika (fototermin in možnost izjave); Črnomaljska cesta 3, METLIKA

PROGRAM OBISKA DRŽAVNEGA SEKRETARJA NA MINISTRSTVU ZA ZUNANJE ZADEVE GAŠPERJA DOVŽANA

13.15 državni sekretar bo obiskal podjetje Iskra PIO; Trubarjeva cesta 5, ŠENTJERNEJ

15.00 državni sekretar se bo srečal s predstavniki Društva kočevskih staroselcev in Zveze kočevarskih organizacij; Oštarija Herbelier, Sokolski trg 2, DOLENJSKE TOPLICE

16.30 državni sekretar bo obiskal TPV Group; Velika Loka 70, Velika Loka; TREBNJE

PROGRAM OBISKA DRŽAVNEGA SEKRETARJA NA MINISTRSTVU ZA NOTRANJE ZADEVE BOŽA PREDALIČA

12.15 državni sekretar bo obiskal vadbeni center Gotenica; KOČEVJE

13.00 državni sekretar bo obiskal in si ogledal mejni prehod Osilnica; Sela 31, Sela, OSILNICA

13.35 državni sekretar bo obiskal in si ogledal mejni prehod Petrina; Petrina 10, KOSTEL

14.15 državni sekretar se bo predvidoma udeležil delovnega kosila s komandirji PU Novo mesto ter PU Ljubljana; Pri Unionu 32, KOČEVJE

16.25 državni sekretar se bo udeležil sestanka z vodstvom PU Novo mesto ter PU Ljubljana; ob 16.30 izjava za medije; Ljubljanska cesta 30, NOVO MESTO

PROGRAM OBISKA MINISTRA ZA FINANCE ANDREJA ŠIRCLJA

13.00 minister bo obiskal Kmetijsko zadrugo; Stari trg 2, TREBNJE

13.50 minister bo obiskal Finančni urad Novo mesto; Kandijska cesta 21, NOVO MESTO

16.10 minister bo obiskal podjetje Beti; Tovarniška 2, METLIKA

PROGRAM OBISKA MINISTRA ZA PRAVOSODJE MARJANA DIKAUČIČA

13.00 minister bo obiskal Zavod za prestajanje kazni zapora Dob pri Mirni; Slovenska vas 14, MIRNA

15.15 minister bo obiskal sodišče v Novem mestu; Jerebova ulica 2, NOVO MESTO

PROGRAM OBISKA DRŽAVNEGA SEKRETARJA NA MINISTRSTVU ZA PRAVOSODJE ZLATKA RATEJA

11.30 državni sekretar bo obiskal Javno podjetje Komunala Črnomelj; Belokranjska 24a, ČRNOMELJ

13.15 državni sekretar bo obiskal Probacijsko enoto Novo mesto; Seidlova cesta 3, NOVO MESTO

14.15 državni sekretar bo obiskal Gospodarsko zbornico Dolenjske in Bele krajine; Novi trg 11, NOVO MESTO

PROGRAM OBISKA MINISTRA ZA JAVNO UPRAVO BOŠTJANA KORITNIKA

8.30 minister se bo srečal z županom občine Ribnica; Rokodelski center Ribnica, Cesta na Ugar 6, RIBNICA

13.00 minister bo obiskal Srednjo elektro šolo in tehnično gimnazijo Novo mesto; Šegova ulica 112, NOVO MESTO

13.50 minister se bo srečal z načelniki upravnih enot; UE Novo mesto, Defranceschijeva ulica 1, NOVO MESTO

15.00 minister se bo udeležil delovnega kosila z županom mestne občine Novo mesto; NOVO MESTO

16.10 minister bo obiskal podjetje Mikrografija; Foersterjeva ulica 10, NOVO MESTO

17.00 minister se bo srečal s predstavniki nevladnih organizacij; ob 17.45 izjava za medije; Društvo za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto, Rozmanova ulica 30, NOVO MESTO

PROGRAM OBISKA DRŽAVNE SEKRETARKE NA MINISTRSTVU ZA JAVNO UPRAVO URŠKE BAN

8.15 državna sekretarka se bo srečala z županom občine Metlika; Mestni trg 24, METLIKA

10.00 državna sekretarka se bo srečala z županom občine Straža; Ulica talcev 9, STRAŽA

11.30 državna sekretarka se bo srečala z županom občine Šentjernej; Prvomajska cesta 3a, ŠENTJERNEJ

13.00 državna sekretarka bo obiskala Srednjo elektro šolo in tehniško gimnazijo Novo mesto; Šegova ulica 112, NOVO MESTO

13.50 državna sekretarka se bo srečala z načelniki upravnih enot; UE Novo mesto, Defranceschijeva ulica 1, NOVO MESTO

15.00 državna sekretarka se bo udeležila delovnega kosila z županom mestne občine Novo mesto; NOVO MESTO

16.10 državna sekretarka bo obiskala podjetje Mikrografija; Foersterjeva ulica 10, NOVO MESTO

17.00 državna sekretarka se bo srečala s predstavniki nevladnih organizacij; Društvo za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto, Rozmanova ulica 30, NOVO MESTO

PROGRAM OBISKA MINISTRA ZA DELO, DRUŽINO, SOCIALNE ZADEVE IN ENAKE MOŽNOSTI JANEZA CIGLERJA KRALJA

14.15 minister bo obiskal DSO Črnomelj; Ulica 21. oktobra 19c, ČRNOMELJ

15.20 minister bo obiskal CSD Metlika; Naselje Borisa Kidriča 5a, METLIKA

16.25 minister bo obiskal DSO Metlik; Mestni trg 16, METLIKA

PROGRAM OBISKA DRŽAVNE SEKRETARKE NA MINISTRSTVU ZA DELO, DRUŽINO, SOCIALNE ZADEVE IN ENAKE MOŽNOSTI MATEJE RIBIČ

8.00 državna sekretarka bo obiskala Občino Škocjan; Škocjan 67, ŠKOCJAN

9.00 državna sekretarka bo obiskala ZRSZ Območna služba Novo mesto; ob 9.40 izjava za medije; Šentjernejska cesta 6, NOVO MESTO

10.00 državna sekretarka bo obiskala Društvo za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto; Rozmanova ulica 30 (ali Novi trg 9), NOVO MESTO

14.30 državna sekretarka bo obiskala podjetje FerroČrtalič / FerroEcoBlast; Sela pri Dolenjskih Toplicah 47, DOLENJSKE TOPLICE

PROGRAM OBISKA MINISTRA ZA ZDRAVJE JANEZ POKLUKARJA

12.30 minister bo obiskal Splošno bolnišnico Novo mesto; Šmihelska cesta 1, NOVO MESTO

15.00 minister bo obiskal Zdravstveni dom Kočevje; Roška cesta 18, KOČEVJE

PROGRAM OBISKA DRŽAVNE SEKRETARKE NA MINISTRSTVU ZA ZDRAVJE ALENKE FORTE

11.00 državna sekretarka bo obiskala Zdravstveni dom Trebnje; Goliev trg 3, TREBNJE

15.00 državna sekretarka bo obiskala Zdravstveni dom Črnomelj; Delavska pot 4, ČRNOMELJ

PROGRAM OBISKA DRŽAVNEGA SEKRETARJA ZA PODROČJE IZOBRAŽEVANJA IN ŠPORTA V KABINETU PREDSEDNIKA VLADE MARJANA DOLINŠKA

12.00 državni sekretar bo obiskal OŠ Ribnica; Šolska ulica 2, RIBNICA

12.45 državni sekretar bo obiskal Vrtec Kočevje; Cesta na stadion 3, KOČEVJE

14.00 državni sekretar bo obiskal ŠC Novo mesto; Šegova ulica 112, NOVO MESTO

15.30 državni sekretar bo obiskal Velodrom in Olimpijski center Novo mesto; Košenice 33, NOVO MESTO

PROGRAM OBISKA DRŽAVNEGA SEKRETARJA NA MINISTRSTVU ZA IZOBRAŽEVANJE, ZNANOST IN ŠPORT DAMIRJA OREHOVCA

9.00 državni sekretar bo obiskal OŠ Podzemelj; Podzemelj 11a, GRADAC

10.00 državni sekretar bo obiskal OŠ Loka; Kidričeva 18, ČRNOMELJ

10.40 državni sekretar bo obiskal SŠ Črnomelj; ob 11.10 izjava za medije; Kidričeva ulica 18a, ČRNOMELJ

12.00 državni sekretar bo obiskal OŠ in Vrtec Dolenjske Toplice; Pionirska cesta 35, DOLENJSKE TOPLICE

13.15 državni sekretar bo obiskal OŠ Bršljin; Kočevarjeva ulica 40, NOVO MESTO

14.30 državni sekretar bo obiskal OŠ Šentjernej; Prvomajska cesta 9, ŠENTJERNEJ

PROGRAM OBISKA MINISTRA ZA KULTURO VASKA SIMONITIJA

12.00 minister bo obiskal Rokodelski center v Ribnici; Cesta na Ugar 6, RIBNICA

13.00 minister bo obiskal samostan Nova Štifta; Nova Štifta 3, SODRAŽICA

16.30 minister bo obiskal Muzej Toneta Pavčka in Lojzeta Slaka; Trg 8, MIRNA PEČ

17.15 minister bo obiskal Knjižnico Mirana Jarca Novo mesto; Rozmanova ulica 28, NOVO MESTO

PROGRAM MINISTRA ZA INFRASTRUKTURO JERNEJA VRTOVCA

12.00 minister se bo srečal z župani občin Ribnica, Sodražica in Loški Potok; Gorenjska cesta 3, RIBNICA

14.15 minister se bo srečal z županom občine Kočevje; Ljubljanska cesta 26, KOČEVJE

15.30 minister se bo srečal z župani občin Žužemberk, Trebnje in Mokronog-Trebelno; Goliev trg 5, TREBNJE

PROGRAM OBISKA MINISTRA ZA KMETIJSTVO, GOZDARSTVO IN PREHRANO JOŽETA PODGORŠKA

13.30 minister si bo ogledal gozdno cesto Krvavčji vrh-Dobravice ter se srečal z županjo Semiča in županom Metlike (možnost fototermina in izjave ministra ob ogledu gozdne ceste); Krvavčji vrh, obračališče na gozdni cesti; SEMIČ

15.15 minister se bo udeležil sestanka z županom občine Mirna, predsednikom Čebelarskega društva Trebnje ter direktorjem Kmetijske zadruge Trebnje (zaprto za javnost, možen fototermin na začetku); Glavna cesta 28, MIRNA

16.30 minister bo obiskal podjetje Dana (zaprto za javnost, možen fototermin pred začetkom sestanka); Glavna cesta 34, MIRNA

PROGRAM OBISKA DRŽAVNEGA SEKRETARJA NA MINISTRSTVU ZA KMETIJSTVO, GOZDARSTVO IN PREHRANO ANTONA HAREJA

9.30 državni sekretar bo obiskal ekološko kmetijo Kocjančič (fototermin ob prihodu); Gotenica 2, KOČEVSKA REKA

10.45 državni sekretar se bo udeležil sestanka z vodstvom podjetja Snežnik ter si ogledal lesno proizvodnjo (zaprto za javnost, možen fototermin ob ogledu proizvodnje, potrebna predhodna najava podjetju); Kočevska Reka 1b, KOČEVSKA REKA

12.00 državni sekretar se bo udeležil odprtja novih prostorov podjetja SiDG (odprto za medije, možnost fototermina in izjave državnega sekretarja po odprtju); Podjetniško naselje Kočevje 15, KOČEVJE

14.10 državni sekretar bo obiskal kmetijo Jurija Senekoviča (fototermin ob prihodu); Mozelj 2b, KOČEVJE

15.50 državni sekretar bo obiskal kmetijo Jurija Rudeža in Posestvo Ugar (fototermin ob prihodu); Cesta na Ugar 28, RIBNICA

PROGRAM OBISKA DRŽAVNE SEKRETARKE NA MINISTRSTVU ZA OKOLJE IN PROSTOR METKE GORIŠEK

12.15 državna sekretarka se bo sestala z županom Občine Kočevje; izjava za medije med 13. uro in 13.10; Občina Kočevje, Ljubljanska cesta 26, KOČEVJE

14.40 državna sekretarka se bo udeležila delovnega kosila z županom Občine Šentjernej ; izjava za medije med 16. uro in 16.10; Restavracija Pri Jerneju, Trubarjeva cesta 2a, ŠENTJERNEJ

PROGRAM OBISKA MINISTRA ZA RAZVOJ IN EVROPSKO KOHEZIJSKO POLITIKO, MINISTER ZVONKA ČERNAČA

12.30 minister se bo udeležil sestanka z župani občin Kostel, Osilnica in Dobre polje; KOSTEL

15.15 minister bo obiskal podjetje REM; TREBNJE

15.50 minister bo predvidoma obiskal podjetje Akripol; TREBNJE

16.40 minister si bo ogledal nekatere projekte; NOVO MESTO

PROGRAM OBISKA MINISTRICE ZA SLOVENCE V ZAMEJSTVU IN PO SVETU HELENE JAKLITSCH

8.00 ministrica se bo srečala z župani občin Loški Potok in Osilnica (fototermin); Hrib – Loški Potok 17, LOŠKI POTOK

13.00 ministrica bo obiskala Baragovo rojstno hišo ter vse srečala z županom Občine Trebnje in predsednikom KD Trebnje (fototermin); ob 13.30 izjava za medije; Knežja vas 21, DOBRNIČ

15.15 ministrica bo obiskala Belokranjski muzej Metlika (fototermin); Belokranjski muzej Metlika, Trg svobode 4, METLIKA

16.30 ministrica bo obiskala Knjižnico Mirana Jarca Novo mesto (fototermin); Rozmanova ulica 28, NOVO MESTO

PROGRAM OBISKA MINISTRA ZA DIGITALNO PREOBRAZBO MARKA BORISA ANDRIJANIČA

12.15 minister bo obiskal podjetje Yaskawa Europe Robotics, razvoj in proizvodnja robotov; Novomeška cesta 10, KOČEVJE

14.15 minister bo obiskal Podjetniški inkubator Bela krajina; Ulica heroja Stariha 19, ČRNOMELJ

16.00 minister bo obiskal Fakulteto za informacijske študije; ob 17. uri možna izjava za medije; Ljubljanska cesta 31a, NOVO MESTO