Maja Vtič odlična tretja v Almatyju

Naša najboljša smučarska skakalka Maja Vtič je spet prišla do stopničk. V kazahstanskem Almatyju je po včerajšnjem četrtem mestu Vtičeva danes zasedla tretje mesto. Po prvi seriji ji je sicer kazalo še nekoliko boljše, saj je bila druga, toda s tretjim mestom na današnji tekmi si je Vtičeva že zagotovila tretje mesto v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Po prvi seriji je vodila Danieli Iraschko-Stolz, Maja Vtič je bila 2., šele 3. pa Japonka Sara Takanashi. Toda v finalni seriji je peresno lahka Japonka skočila kar 102 metra ter prehitela tako Vtičevo kot Iraschko-Stolzevo. Novomeščanka se je na koncu razveselila tudi 3. mesta.

Tretja danes, tretja v skupnem seštevku
Maja Vtič je z današnji 3. mestom dosegla rezultat kariere, saj si je že zagotovila 3. mesto v skupnem seštevku svetovnega pokala. Do konca sezone sta na sporedu še dve tekmi, prednost Maje Vtič pred 4. Jaqueline Seifriedsberger pa znaša 213 točk. Tekmi v Rasnovu sta sicer zaradi pretoplega vremena odpadli, toda Mednarodna smučarska zveza bo zagotovo našla novo prizorišče za zadnji dve tekmi.

Soliden nastop tudi preostalih Slovenk
Do točk za svetovni pokal so prišle še tri Slovenke, ki sicer tokrat niso navdušile, so pa vseeno osvojile nove točke za svetovni pokal. Špela Rogelj je bila 12., Katja Požun 16., Eva Logar 19., medtem ko je Urša Bogataj (31. mesto) za las zgrešila finalno serijo.