Maribor: V objemu dimne zavese oropali zlatarno

Datum:

Neznanci so v Mariboru s pomočjo neznanih predmetov oropali zlatarno, onesposobili varnostnika in zaključili akcijo v objemu dimne zavese.

Rop se je zgodil v prodajalni nakita v Mariboru okoli 10.30. Na kraj dogodka so se pripeljale policijske patrulje in kriminalisti, ki so opravili ogled kraja in zbrali informacije o dogodku. Policisti so po ropu postavili cestne blokade ter preverili vse podatke, ki so pomembni za preiskavo.

Onesposobili varnostnika
Do sedaj je znano samo to, da so storilci ropali s pomočjo neznanih predmetov, za katere še ne morejo potrditi, da je šlo za orožje. Med ropom so se spravili nad varnostnika in ga onesposobili, vključila pa se je tudi dimna zavesa, ki je vplivala na potek dogajanja.

Pobegnili z ukradenim vozilom
Po storitvi kaznivega dejanja ropa so storilci pobegnili s kraja dogodka z osebnim vozilom, ki je bilo parkirano v bližini. Policisti so vozilo že našli na območju Lenta v Mariboru, kasneje pa so ugotovili, da je bilo dan prej ukradeno na območju Ljubljane.

Materialna škoda, ki so jo storilci z ropom povzročili, zaenkrat še ni ocenjena.

Policija prosi vse, ki bi lahko posredovali kakršnekoli podatke, koristne za preiskavo, da to sporočijo na telefonsko številko 113 ali anonimno telefonsko številko 080 1200.

M. P.

Sorodno

Zadnji prispevki

Nevladniki zavajajo, da je odvzem volilne pravice tujcem protiustaven, ustava trdi drugače

Skupina levičarskih nevladnikov, povezana v Pravno mrežo za varstvo...

Še ena žrtev LGBT ideologije: 15-letna Kallie ni vedela, da se bo borila z moškim

Kristen Waggoner, glavna odvetnica vplivne organizacije Alliance Defending Freedom...

Civilizacijski dolg, ne razdor!

Državni zbor je končno sprejel zakon o pokopu žrtev...

Janša: Edina predstavnica politične policije na visokem položaju je Marta Kos

Bo vlada Janeza Janše tudi uradno pozvala evropsko komisarko...