Mediji promovirajo Golobovo demagogijo o zdravništvu

Datum:

Delo, eden izmed medijskih stebrov tranzicijske levice, je že na prvi dan letošnjega leto potrdilo svojo družbenopolitično misijo. Objavilo je izjavo predsednika vlade, ki jo politični analitiki in predstavniki zdravništva označujejo za zavajajočo, demagoško, celo hujskaško. 

“Primeri, ko bi zdravnik dopoldne delal v javni bolnišnici in bolniku povedal, da ne more priti na vrsto, sočasno pa istega bolnika preusmeri v svojo zasebno ordinacijo, kjer bi mu takoj isto storitev opravil samoplačniško, so nedopustni. Zato moramo takšne prakse, ki jih ne poznajo nikjer na svetu, z zakonom prepovedati,” je povedal predsednik vlade in prav to izjavo se je ustvarjalcem vladi zvestega Dela zdelo vredno objaviti prvi januarski dan.

Na izjavo se je odzval politični analitik Mitja Iršič, ki je opozoril, da gre za laž, te pa predsednik vlade še ni uspel dokazati. Ocenjuje, da je premierjeva navedba na ravni klevet, uperjenih proti zdravništvu, predsednika vlade pa je označil za “notoričnega lažnivca”.

Odzvali so se tudi Mladi Zdravniki, ki so pojasnili, kje natančno se generirajo čakalne dobe – na Zavodu za zdravstveno zavarovanje Slovenije, ki vsaki zdravstveni ustanovi plača omejeno število storitev. V samoplačniški ambulanti ZZZS ni plačnik, temveč je plačnik posameznik, ki se je odločil za storitev. Mladi zdravniki so se hkrati obregnili ob Delo, ki s svojimi delovanjem kaže na “neizmerno zlizanost” z aktualno vlado in na “popolno nepoznavanje zdravstvenega sistema”. 

“Leto začeto s populizmom, demagogijo in lažjo. Ob tem, ko vam ni ostal niti en novinar, ki bi se spoznal na področje zdravstva. Srečno, Delo! Prostora za profesionalno rast imate ogromno,” je zapisala družinska zdravnica Polona Campolunghi Pegan.

Golobova vojna proti zasebnim zdravnikom in zdravništvu
Golobova vlada je že kmalu po zaprisegi začela vojno proti predstavnikom zasebnega sektorja v zdravstvu. Začelo se je z lažnimi obljubami, ki jih je Fidesu dal že odstopljeni minister za zdravje Danijel Bešič Loredan. Te so pozneje prelomili, temu pa je sledila stavka zdravnikov, ki traja še danes. Predsednik vlade se pogajanj s predstavniki zdravnikov ni udeleževal, prav tako se jih ni udeleževala ministrica za zdravje Valentina Prevolnik Rupel. Propagandno vojno proti zdravništvu še intenzivneje vodijo nevladne organizacije, ki se združujejo v konglomeratu, imenovanem Glas ljudstva.

Ž. K.

Sorodno

Zadnji prispevki