Mladi hokejisti izgubili proti Japonski

Datum:

Še preden je na svetovnem prvenstvu na Poljskem tekme začela članska reprezentanca, so se v boj podali mladi risi do 18 let. Žalostna podoba slovenskega hokeja v mlajših selekcijah je dobila nov udarec na tretji tekmi, kjer je naše mlade hokejiste premagala Japonska. Po zmagi nad domačini Italijani je to po Ukrajini že drugi poraz naših fantov.

Čeprav so naši mladi hokejisti Japonce v pripravljalni tekmi na Bledu nedavno premagali s 4 : 3, so japonske ‘kamikaze’ našim vrnile takrat, ko je šlo zares. Na prvi tekmi svetovnega prvenstva divizije 1B do 18 let je naša reprezentanca proti Japonski izgubila s kar 4 : 1.

Naši brez pravih možnosti
Če je kdo proti Japonski upal na slovenske točke, se je krepko zmotil, saj je naša reprezentanca že po treh minutah zaostajala za dva zadetka, po vsega devetih minutah pa je bilo že 3 : 0 za Japonce. Naši so se ob ‘power-playu’ v 34. minuti sicer približali z zadetkom Svetine, a je že na začetku zadnje tretjine Japonska zadela še enkrat in tako zanesljivo vknjižila vse tri točke.

Slovenija – Japonska 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
0:1 Sawade (Yasuda, 2.), 0:2 Igari (Kaneko, Akhi, 3.), 0:3 Iwamura (Sawade, Yasuda, 9.), 1:3 Svetina (Šturm, Sodja, 34., PP1), 1:4 Sawade (42.)

Našo reprezentanco do 18 let danes ob 13.30 čaka tekma proti Južni Koreji.