Na Krku se zadržuje delfin, ki se obnaša nenavadno – ne približujte se mu!

Datum:

Na otoku Krku, kjer dopustuje veliko Slovencev, se kratkokljuni delfin obnaša nenavadno – zadržuje se v pristaniščih in ljudem dovoli, da se mu približajo.

“Delfina spremljamo že dve leti in je v dobrem stanju. Ne kaže zunanjih znakov bolezni, normalno se potaplja in ne strada,” pravijo zaposleni iz organizacije Institut Plavi svijet. Kljub temu plavalce opozarjajo na previdnost.

Delfin je samotar, ki je iz neznanih razlogov ločen od svoje vrste. Delfini sicer lahko na nas prenašajo številne hude in težko ozdravljive bolezni, kot sta tuberkuloza in leptospiroza.

Prav tako lahko ljudje na populacijo delfinov prenašajo bolezni, ki lahko povzročijo pogin velikega števila živali. Prav zato se kopanju z njim, predvsem pa dotikanju, za vsako ceno izognite.

Foto: Institut Plavi svijet

Delfini so strogo zaščitene živali in jih je prepovedano vznemirjati (poskušati hraniti, plavati z njimi, se jih dotikati ali loviti).

Foto: Institut Plavi svijet

Medij Morski.hr priporoča, da ne poskušajte priti v neposreden stik z delfini in jim ne nudite hrane. Prepovedano jih je tudi loviti, se jim približati s čolni ali z njimi plavati. Opazujete jih lahko le z varne razdalje.

A. G.

Sorodno

Zadnji prispevki

Birokratinja, ki je naredila “podmizno” uslugo Tanji Fajon, bi šla na Dansko

Po tem, ko je nekdanja generalna sekretarka na Ministrstvu...

Blokada sindikatov in ustavnega sodišča: S.P.-ji pričakujejo nižje prispevke

Interventni zakon za razvoj Slovenije je bil predstavljen kot...

Tito v “vrtu zla”: kako je bronasti diktator pristal na dvorišču ameriškega milijarderja

V ameriški zvezni državi Teksas, natančneje v Dallasu, stoji...

Žrtve bodo končno dobile ime …

… in dostojanstvo. Državni zbor je 26. maja sprejel...