Nesrečen poraz Uniona Olimpije

V petem krogu evropskega pokala so košarkarji Uniona Olimpije pred domačim občinstvom v Stožicah izgubili proti nemškemu Oldenburgu. Zadnji napad, ki je odločal o zmagi, se je za Ljubljančane končal nesrečno, saj se je v napadu spotaknil Zach Wright in zgrešil.

Domači košarkarji so zaradi slabše obrambe večji del tekme zaostajali, še štiri minute pred koncem tekme je bil na semaforju rezultat 68 : 80, ki je kazal, da bodo košarkarji Oldenburga odšli domov s suvereno zmago. Nato pa je sledil nepričakovan obrat v igri domačih, ki so z agresivnejšo obrambo in natančnimi meti naredili hiter preboj ter z delnim izidom 13 : 0 minuto pred koncem tekme celo povedli (81 : 80).

Ljubljančanom se na koncu ni izšlo, saj je pet sekund pred koncem tekme Duggins zagotovil točko prednosti Oldenburga. V zadnjem napadu pa se je pri hitrem prenosu žoge čez igrišče spotaknil Wright, ki je nato zgrešil koš, tekma pa se je končala z rezultatom 81 : 82.

Pri domačih je bil najbolj učinkovit Ronald Zakis (17 točk), pri gostih pa Brian Qvale (21 točk).